Gündem Haberleri

  FRANSA'DAN KÖTÜ HABER

  Zeynel Lüle
  08.07.2012 - 09:54 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Paris’i ziyaretinin ve Türkiye ile Fransa arasındaki buzların erimeye başlamasının üzerinden fazla geçmeden, Fransa’dan ‘inkar yasası yolda’ açıklaması geldi.

  Cumhurbaşkanı François Hollande, inkâr yasası konusunda yeni bir yasal düzenlemeye gitme fikrinden vazgeçmediğini açıkladı.

  Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Fransız Anayasa Konseyi'nin kararı gereği konu hakkında başka bir yol aranması gerektiğini söylemiş ve yeni bir yasa hazırlığı olmadığını belirtmişti. Bu sözlere Ermeni cemaatinden sert tepki gelmesi üzerine bir açıklama yapan Hollande, seçim kampanyası sırasında ve öncesinde verdiği sözlere sadık kalacağını duyurdu.

  Fransız Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysees’den yapılan açıklamada, Hollande'ın "Ermeni soykırımının inkârının cezalandırılması için yeni bir yasal girişiminde bulunma niyetinden vazgeçmediği" belirtildi.

  Hollande'ın Fransa Ermeni Teşkilatları Koordinasyon Kurulu Başkanı Franck Papazyan'ı telefonla aradığı ve konu hakkında yasal girişim niyetinden vazgeçmediğini bildirdiği açıklandı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı