Gündem Haberleri

  Fransa'da ikinci öğretmen cinneti

  Levent Gündüz - STRASBOURG / DHA
  15.10.2011 - 13:47 | Son Güncelleme:

  Fransa'nın Beziers kentinde önceki gün bir öğretmenin kendini ateşe vererek intihar etmesinin ardından bu kez de Bourges şehrindeki öfkeli bir öğretmen, kılıçla bir kadın polisi öldürdü.

  Fransa’da 70 bin nüfuslu Bourges kentinde cuma sabahı valilikten silah ruhsatı isteyen 33 yaşındaki öğretmenin talebi reddedildi. Silah ruhsatı verilmeyen öğretmen duruma sinirlenip valilikten çıktı. Yaklaşık 15 dakika sonra tekrar valiliğe gelen öfkeli öğretmen beraberinde getirdiği 80 santimetre uzunluğundaki Japon kılıcını etrafta savurmaya başladı. 

  Valilik çalışanlarının öfkeli öğretmeni sakinleştirme çalışmaları fayda etmeyince durum polise ihbar edildi. Olay yerine gelen üniformalı polisleri gören öğretmen daha çok sinirlenip çılgına döndü. Kılıcıyla bir kadın polisi öldüren öğretmen, bir polis ile valilik görevlisini de yaraladı.

  Polis, silahını çekerek çılgına dönen öğretmeni ayığından vurdu. Fransa İçişleri Bakanı Claude Gueant, Bourges kentinde yaşanan faciadan sonra kamuya hizmet veren yerlerin daha iyi korunmasını ve gözetlenmesini istedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı