Gündem Haberleri

  Fransa'da iki ETA üyesi yakalandı

  (a.a.)
  11.07.2007 - 20:44 | Son Güncelleme:

  Fransa'nın güneyindeki Angulema'da düzenlenen bir operasyonda terör örgütü ETA'ya bağlı 2 kişinin yakalandığı bildirildi.

  İspanyol ve Fransız polisinin düzenlediği operasyonla ilgili yapılan açıklamada, ETA üyelerinin sahte plakalı çalıntı bir araba ile seyahat ettikleri ve üzerlerinde sahte kimlikler ile silah bulunduğu belirtildi.

  Polis, yakalanan 2 kişinin büyük olasılıkla bazı ETA üyeleri ile buluşmaya gitmek için yolda olduklarını kaydetti. Fransa'da yakalanan 2 ETA üyesi ile birlikte ETA'nın ateşkesi sona erdirmesinden bu yana yakalanan örgüt üyelerinin sayısı 14'e yükseldi.

  Öte yandan İspanya İçişleri Bakanı Alfredo Perez Rubalcaba, dün Santander kentinde yakalanan terör örgütü ETA üyesi Aritz Arginzoniz'in saldırı hazırlığında olduğunu açıkladı.

  ETA üyesi Aritz'in yakalanmasıyla ilgili basına bilgi veren Rubalcaba, ETA'nın önümüzdeki günlerde ülkenin kuzeyindeki Santander kentinde bir terör saldırısı hazırlığı içinde olduğunu, saldırıyı kamuya ait birbinanın yanına park edilen bomba yüklü bir aracı patlatarak yapmayı planladığını belirtti. Polis, Santander kentindeki bomba yüklü aracı ve Arginzoniz'in kız arkadaşını bulmak için araştırma yapıyor.

  Geçtiğimiz 6 haziran tarihinde ateşkesi sona erdiren ve her an bir saldırı yapması beklenen ETA'nın şimdiye kadar 3. kez saldırı girişimi engellendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı