Gündem Haberleri

  Fransa’nın Gordes kasabası oldu Manisa’nın Gördes’i

  Nermin UÇTU/DHA
  26.09.2013 - 00:28 | Son Güncelleme:

  Eski Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz’ün önderliğinde başlatılan ‘251 Bin Dev Öğrenci Projesi’ kapsamında hazırlanıp bastırılan ‘Marka Şehir Manisa’ kitabında büyük bir yanlışlık yapıldığı ortaya çıktı.

  Manisa merkez dahil tüm ilçelerin turizm yerlerini gösteren, Valilik tarafından tanıtımı yapılan 248 sayfalık turizm el kitabı, öğrencilere 5 lira karşılığında satıldı. Manisa Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 50 bin bastırılan kitapta yapılan yanlışlık şaşırttı. Tüm ilçelerin tanıtıldığı kitapta Gördes ilçesinin bulunduğu kısımda ilçenin fotoğrafı yerine Fransa’nın Provence-Alpes-Côte d'Azur bölgesinde yer alan Luberon Gordes olarak bilinen turistlik köyün fotoğrafı kullanıldı. İki köyün isminin birbirine yakınlığı ise şaşırtan başka bir unsur oldu.

  FRANSA'NIN GORDES KASABASI VE GÖRDES

  İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, hatanın kitap hazırlanma aşamasında ajansın kullandığı yanlış fotoğraftan kaynaklandığını belirtti. Karaköse, “Bizim Fransa’nın köyünü tanıtmak gibi bir durumumuz yok. Kitap birçok kez kontrolden geçmesine karşın yaklaşık 4 santimlik fotoğraf gözden kaçmış. Bu, ajanstan kaynaklanan bir durum. Konuyla ve kullanılan fotoğrafla ilgili araştırma başlattık” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı