Gündem Haberleri

  FP: Başkanların hesabını halk sandıkta sorar

  Hürriyet Haber
  01.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fazilet Partisi Genel Başkanı İsmail Alptekin, FP'li belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasını eleştirerek, ‘‘Başarılı olan belediye başkanlarının görevden alınması hukuken mümkün değildir. Bunun en iyi cevabını zamanı gelince halk sandıkta verecektir’’ dedi. Alptekin, dini bir engel olarak görme anlayışını yanlış bulduğunu, ‘‘Türkiye'de irtica birinci sorundur’’ demenin de iktidarın başarısızlığını gizlemek amacıyla söylenmiş bir söz olduğunu iddia etti.

  CHP Lideri Deniz Baykal'la irticayla mücadele konusundaki görüşbirliğini ANAP açısından bir ‘ötanazi anlaşması’ olarak niteleyen Alptekin, bunun ANAP için ‘gönüllü yok oluş’ ve ‘siyasi intihar’ olduğunu da öne sürdü. Alptekin, partisinin TBMM Grup toplantısında şöyle konuştu:

  ‘‘Hükümet, iktidardaki başarısızlığını, başarılı hizmetler veren belediye başkanlarını görevden alarak gizleyemez. Yerel yönetimde vatandaş kendi başkanını kendi seçmektedir. Başarılı olan belediye başkanlarının görevden alınması hukuken mümkün değildir. Bunun en iyi cevabını zamanı gelince halk sandıkta verecektir.’’

  Alptekin, ‘‘Bu yapılanlarla, FP'li belediye başkanlarını baskı altında tutmak, şevkini kırmak, teşkilatlanmasında baskı unsuru olarak kullanılmak isteniyorsa, bu hesap yanlış çıkacaktır’’ dedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı