Gündem Haberleri

  Fotoğraflarla cumartesiden cumartesiye

  Sebati KARAKURT/skarakurt@hurriyet.com.tr
  08.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bill Clinton, Demokrat Parti Ulusal Kurultayı’nda mevcut başkan Barack Obama’ya destek verdi. ABD’nin ekonomik performansını öven eski başkan Obama’yı iki büklüm eğilerek selamladı.

  Casusluk denilince aklımıza James Bond, güzel kadınlar ve arabalar gelir. İran hesabına çalışırken geçen hafta yakalan iki ajanın mobiletli fotoğrafı 007 efsanesinin sonu oldu.

  Siz bakmayın manşet haberimizde Türk erkeklerinin evlenmek için nazlanmasına. Başka coğrafyalarda bunun için can atanlar var. Geçen hafta Güney Kore’nin başkenti Seul’de biraraya gelen yüzlerce çift toplu nikah töreniyle dünyaevine girdi. Damatlıkların olmazsa olmazı kırmızı kravattı. Ama fotoğrafa dikkatli bakarsanız, kuralı çiğneyip siyah kravat takanlar olduğunu göreceksiniz. 

  Fotoğrafçı Sökmen Baykara emekli olduktan sonra evninin balkonuna kurduğu yüksek tele objektifli fotoğraf makinesiyle geceleri ayın önünden geçen cisimleri çekiyor. Bu kareyi yakalamak için iki ay sabırla beklemiş.

  Ölüdeniz’de Yamaç paraşütü yapan Halil İbrahim Kılıç, yüksekten denizaltı zannettiği cismin doğru alçaldıkça aslında bir Akdeniz balinası olduğunu fark etti. Balinanın boyu 20 metreyi aşıyordu.

  Kolombiya hükümeti 48 yıldan beri ülkenin iflahını kesen ve 200 bin kişinin ölümüne neden olduğunu söylenen Marksist Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) örgütüyle masaya oturuyor. Hem de nerede biliyor musunuz? Oslo’da.

  Londra’daki Paralimpik Oyunları’nda disk atma dalında madalya kazanan İranlı Mehrdad Karamzade madalyasını takan Cambridge Düşesi Kate Middleton’un elini sıkmadı. Dışişleri kendisini bu duruma karşı önceden uyardığı için Düşes durumu anlayışla karşıladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı