Gündem Haberleri

  Fotoğraf günleri

  Hürriyet Haber
  30.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kısa adı İFSAK olan İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği'nin düzenlediği 13. İstanbul Fotoğraf Günleri, yarın başlıyor. 31 Ekim'e kadar açık kalacak olan Fotoğraf Günleri, fotoğraf sanatının en seçkin ve ilginç örneklerini sanatseverlere sunmayı amaçlıyor. Fotoğraf Günleri kapsamında, 10 sergi, 5 dia gösterisi, iki yarışma ve bir de panel düzenlenecek.

  İFSAK 13. İstanbul Fotoğraf Günleri'nin ilk sergisi yarın Mimar Sinan Üniversitesi Osman Hamdi Salonu'nda açılacak olan Alman Reklam Fotoğrafları 1925-1988 başlıklı sergi. Sergi, Alman Kültür Merkezi'nin katkısıyla düzenleniyor.

  Yurtdışından katılan bir başka konuk da Slovakyalı sanatçı Karol Kallay. Sanatçı, Emlak Bank Tünel Sanat Galerisi'nde 3 Kasım'da yapılacak olan sergi açılışına da katılacak.

  İzmir Fotoğraf Sanatçıları Derneği, Uzak, Yakın adlı sergi ile Fotoğraf Günleri'ne katılıyor. Sergi, 1 Kasım'dan itibaren Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde.

  Ankara'dan da iki konuk var bu yıl. İbrahim Göğer'in 5 Kasım'da Basın Müzesi'nde açılacak sergisinin başlığı Gıyabında Fotoğraflar. Mehmet Arslan Güven'in Gelecekteki Peysaj adlı sergisi ise 17 Kasım'da açılıyor.

  İFSAK bünyesinde çalışmalarını sürdüren İlteriş Tezer Atölyesi ve Doğa Fotoğrafçıları Grubu da Beyoğlu Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'ndeki, iki ayrı temalı ortak sergiyle Fotoğraf Günleri'ne katılıyor. Bir Yakadan Diğer Yakaya ve Su başlıklı çalışmalardan oluşan bu ortak sergi, 15 Kasım'da açılıyor.

  Taksim Sinat Galerisi'nde ise 18 ve 19 Kasım'da arka arkaya iki sergi açılıyor. Bunlardan ilki, Cemal Ağacıkoğlu'nun sinema konusunu işleyen siyah- beyaz çalışmalarının yeraldığı Bir Günde adlı sergi. İkincisi de Özer Kanburoğlu'nun çalışmalarından oluşan Detaylar.

  İfsak İstanbul Fotoğraf Günleri'nin en ilginç etkinliklerinden biri olan Fotoğrafınla Gel ise bu yıl 9 Kasım'da yapılıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı