Gündem Haberleri

  Fossett 41 saatte dünya turu attı

  Hürriyet Haber
  18.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Amerika'nın dolar milyoneri ünlü işadamı Steve Fossett, bir dünya rekoruna imza attı. Fossett, uçağıyla dünyanın etrafını 41 saat, 13 dakika, 11 saniyede dönmeyi başardı. Böylece 1988'de Vancouver'da kırılan 47 saat, 43 dakika, 26 saniye olan son rekoru büyük ara bir farkla değiştirmiş oldu.

  Ünlü işadamı bu rekoruyla, iş dünyasındaki başarılarının yanı sıra bir başka alanda da ne kadar başarılı olabileceğini kanıtlamış oldu. Fossett ve iki takım arkadaşı yolculuklarını Bermuda, Fas, Mısır, Hindistan, Japonya ve Pasific üzerinden bir rota takip ederek Los Angeles'ta tamamladılar.

  Amerikan Uluslararası Havacılık Vakfı Sözcüsü Art Greenfield, yaptığı açıklamada, Fossett'ı tebrik ederek, dünya rekorunun uzun bir aradan sonra tekrar ABD'ye geçmesinden duyduğu memnuniyeti belirtti.

  55 yaşındaki Steve Fossett, 1998 yılında da, ünlü İngiliz işadamı Richard Branson ile bir başka rekor denemesine girişmişti. Ancak balonla dünyanın etrafında dönmeyi deneyen iki işadamı bu serüvende başarılı olamamışlardı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı