Gündem Haberleri

  Fortune’dan Girişimcilere destek İstanbul’la devam ediyor

  Hürriyet Haber
  09.10.2003 - 18:02 | Son Güncelleme:

  Fortune Danışmanlık, Küçük Ölçekli İş Kurma Danışmanlığı projesini 17 - 18 Ekim’de İstanbul’da tanıtıyor. Daha önce tanıtım yapılan Kadirli ve Tarsus’da da 14-15 Ekim’de tanıtımlar tekrarlanacak. KOSGEB önderliğinde düzenlenen proje kapsamında toplantılara katılım ve danışmanlık hizmeti ücretsiz olarak veriliyor.

  Türkiye’de uygulamaya konulan Özelleştirme Sosyal Destek Projesinde KOSGEB Girişimciliği Geliştirme Enstitüsü önderliğinde Fortune Danışmanlık, Kapitalnet ve BİTAV Bilimsel ve Teknik Araştırmalar Vakfı konsorsiyum oluşturarakKüçük Ölçekli İş Kurma Danışmanlık hizmetleri vermeye başlıyor.

   

  Toplantılarda, Fortune Danışmanlık Proje Koordinatörü Gülsüm Çıracı ve Proje Direktörü Coşkun Savcı  girişimcilik, girişimcilik süreci, girişimciliğin avantajları ve dezavantajları,girişimci olmanın gerektirdiği yetkinlikler ve proje süreci hakkında girişimcilere bilgi verecekler.

   

  KOSGEB Girişimcilik projesi bir iş fikrine sahip olan ve kendi işini kurmak isteyen ya da işletmesini geliştirmek isteyen kişilere küçük ölçekli işletme kurmak için gerekli yatkınlık ve beceriye sahip olup olmadıklarını test etmelerine yardımcı olmak, girişimcilik konusunda bilgilendirmek ve yeterli bulunan kişilerin gerekli fizibilite raporları, iş programları , iş planlarını geliştirmek, iş yerini açmak ve başarıyla devam ettirmek konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor. Proje kapsamında danışmanlık alan katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmiyor.

   

  KosgebGirişimcilik Projesine, İstanbul Girişimciİşadamları Derneği, TÜGİK- Türkiye Genç İşadamları Vakfı, Erensan Isı Sanayi A.Ş, Yenibir.com sosyalsorumluluk anlayışıyla destek veriyorlar. Fortune Danışmanlık ayrıca Özelleştirme Sosyal Destek Projesi kapsamında yer alan Yeniden İşe Yerleştirme Projesi’ni de İŞKUR ile birlikte yürütüyor.

   

   

  Girişimcilere yönelik tanıtım toplantıları gün, saat ve yerleri:

  14 Ekim 2003 saat 14.00 Tarsus Ticaret ve SanayiOdası

  15 Ekim 2003 saat 14:00 Osmaniye Ticaret Odası

  17 Ekim 2003 saat 10.00 - 14:00 İstanbul İMES İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü

  18 Ekim 2003 saat 10:00 - 14.00 İstanbul İMES İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü

   

  Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki adreslerden alabilirsiniz.

   

  Fortune Danışmanlık, tel: 0 212 257 43 43, www.fortune.com.tr, osdp@fortune.com.tr

  KOSGEB Adana, tel: 0322 428 91 29

  KOSGEB Mersin, tel: 0324 235 12 25 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı