Gündem Haberleri

  Ford önce müşteriye sordu ortaya yeni Transit çıktı

  Hürriyet Haber
  25.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz yıl 40’ıncı yaşını kutlayan ve bugüne kadar dünya çapında 5 milyon adetten fazla satan Ford Transit yenilendi. Ford Otosan tarafından Türkiye’de üretilerek yurt dışına ihraç edilecek yeni Transit, tamamen müşteri istekleri doğrultusunda geliştirildi. Ford Otosan, yeni Transit ile birlikte bu yıl Transit Connect ve Cargo 6X6 damperli kamyon modellerinin yenilenmesi için toplam 172 milyon dolar yatırım yapacağını açıklamıştı.

  Yeni Ford Transit, sahip olduğu standart donanımlar, yeni model versiyonları, motorlar ve yepyeni donanım özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni Transit’teki kapsamlı yenilikler, Ford mühendislerinin yıllardan beri sürdürdüğü geliştirme çalışmalarının sonucunu ve 6 yıldır yapılan en önemli değişikliği oluşturuyor.

  Ford tasarımcıları ve mühendisleri tarafından geliştirilen yeni Transit, bugünün ticari araç kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Yeni Transit’in gelişiminde öncelikle müşteri tabanına verildi ve firmaların yanı sıra tek araç sahipleriyle de görüşüldü. Ticari araçlarının kendilerini ve şirketlerini temsil etmesi nedeniyle, sadece fonksiyonel, dayanıklı ve sağlam değil, aynı zamanda şık da olması gerektiğini belirten bu müşteri gurubu ayrıca, binek otomobillerden geride kalmayan ve kullanması zevkli bir araç istediler. Böylece, yeni modelde sunulan motorlar, donanımlar ve kapsamlı gövde seçenekleri sayesinde müşterilerin kendilerine en uygun aracı seçebilmesi amaçlanıyor.
  /images/100/0x0/55eb250df018fbb8f8ae29e7
  Her bakımdan yenilenen Transit’in sağlam, şık ve kendine özgü fonksiyonel tasarımı, Ford’un aktarmak istediği bütün özellikleri taşıyor. Dış görünüşte ayırt edici ve son derece önemli farklılıkların bulunduğu yeni Transit’te, yeni tip ön konsol ve yeniden tasarlanan iç bölüm, ön konsola yerleştirilen ve araç içinde daha kolay geçiş sağlayan vites kolu gibi yenilikler bulunuyor.

  BÜYÜK LOGO GURUR SİMGESİ

  Dış tasarımda yeni ön farlar, ön ızgara ve tampon en çok göze çarpan değişiklikler arasında yer alıyor. Yeni ızgaranın ortasında yer alan büyük ’Ford’ logosu ise, şirketin araçla ne kadar gurur duyduğunu gösterirken, Transit’in ticari araç geleneğindeki uzun yaşamını simgeliyor. Yeni Transit’te ayrıca, yeni renk seçenekleri yeni tasarımlı jant ve jant kapakları gibi birçok dış tasarım ayrıntısı yer alıyor.

  Yeni Transit’in yolcu ve yük bölmesinde de kullanıcıların binek otomobil benzeri fonksiyonel ve modern özellikler isteğine uygun olarak önemli değişiklikler yapıldı. Bunlar arasında sürücünün karşısında bütünüyle yeni gösterge paneli, düğmeler ve yeni direksiyon simidi, yeni ve kullanışlı eşya bölmeleri öne çıkıyor.

  Kabindeki önemli bir değişiklik de vites kolunun ön konsola yerleştirilmesi. Bu yenilik, aracın sürüş pozisyonunun binek otomobillere daha çok benzemesini ve sürücü için büyük bir rahatlık sağlıyor. Ayrıca, sürücü tarafından yolcu tarafına yürüyerek geçmek için bütünüyle düz bir taban alanı sunuyor. İki renkli gösterge paneli kaplaması ve geliştirilen kumaş döşeme kalitesi sürücü bölmesindeki modern ve şık ayrıntılar olarak dikkat çekiyor. Yeni müzik ve ses sitemi, hız sabitleyici seçeneği gibi birçok kullanışlı özelliğiyle yeni Transit, fonksiyonel ve çekici bir araç haline geliyor.

  SU GEÇİRMEZ MARŞ ANAHTARI

  Sektörde bir ilk olarak kontakta iken şarj olabilen su geçirmez marş anahtarına sahip olan yeni Transit’te, gelişmiş güvenlik önlemlerinin yanı sıra hırsızlığa karşı modern ve pratik çözümler de sunuluyor. Yeni Transit, potansiyel hırsızları caydırmak amacıyla daha da kapsamlı güvenlik özellikleri içeriyor. Yeni modelde sunulan Pasif Alarm Sistemi (PATS), motor kapağı kilidi, kablosuz kapılar ve aracın kapılarının kilitlenmesini ve açılmasını sıralayan sistemden oluşuyor. Sürücü ve yolcu güvenliğine de önem verilen yeni Transit’te ABS fren sistemi, Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), Fren Çekiş Kontrol Sistemi (BTCS) ve Elektronik Stabilite Programı (ESP) gibi özellikler bulunuyor. Aktif güvenlik özelliklerine ek olarak, sürücü ve yolcu hava yastıkları sunacak olan yeni Transit, yeniden tasarlanan ön bölümüyle çarpışmalara karşı daha dirençli.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı