Gündem Haberleri

  Ford kafilesi Türkiye'ye döndü

  (a.a.)
  07.02.2006 - 22:16 | Son Güncelleme:

  Ford Otosan'ın Roma'daki bayi toplantısına katılan 265 kişi, 2 uçakla yurda döndü.

  Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç ve Ford Otosan Genel Müdürü Turgay Durak'ın da bulunduğu kafilenin Atatürk Havalimanı'na gelişlerinde üzüntülü olduğu gözlendi.

  Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, havalimanında gazetecilere herhangi bir açıklamada bulunmazken, Genel Müdür Turgay Durak, Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Koç adına yazılı bir açıklama okudu.

  Açıklamada, Ford Otosan Bayiler Toplantısı için Roma'da bulunan grubun son akşam yemeğinden otele dönüşü sırasında otobüsün kaza yaptığı ve 12 kişinin hayatını kaybettiği anımsatıldı.

  Kazada yaralanan 18 kişinin değişik hastanelere yatırıldığı ve bunlardan 6'sının durumunun ağır olduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

  “Yaralılara gerekli her türlü tıbbi müdahale yapıldı. Yoğun bakım uzman doktorları temin edildi. Yaralıların durumu, elemanlarımız ve tercümanlarımız tarafından hastanelerde yakından takip ediliyor. Hastanede kalacak yaralıların durumu yarın netlik kazanacak. Roma'da 8 müdür arkadaşımızı ve seyahat acentası Setur'dan 10 arkadaşımızı nöbetçi olarak bıraktık. Büyükelçilik mensupları da 6 hastanedeki mensuplarımızın sıhhatini yakından takip ediyorlar. Vefat edenlerle ilgili kanuni işlemler başlatıldı. Gerekli izinler bugün alınamadı. Yarın alınacağını ve cenazelerin getirilebileceğini düşünüyoruz. Vefat edenlerin yakınlarından yurtdışına gitmek isteyenler için bilet ayarlandı. Cenazeler İstanbul'a gelince ailelerin istekleri doğrultusunda defin işlemlerini yapacağız.”

  Açıklamada, vefat eden bayilerin işlerinin aksamaması için Ford Otosan olarak maddi manevi her türlü desteğin verileceği de kaydedildi.

  Çok güzel ve verimli geçmiş olan 2006 iş planlarının kesinleştirildiği bir bayi toplantısının beklenmedik bir şekilde sona ermesinin herkesi derinden üzdüğü ifade edilen açıklamada, Rahmi Koç'un Roma'da kaldığı ve hastanedeki yaralılarla ilgilendiği belirtildi.

  Açıklamada, Roma Belediye Başkanı'nın da bizzat kaza yerine gelerek kurtarma çalışmalarını yönettiği kaydedildi.
  Bu arada, bayi toplantısına katılan Mustafa Taşdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, kaza yapan otobüsten, eşinin gecikmesi üzerine inerek başka bir araca bindiğini söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı