Gündem Haberleri

  Forbes dünyanın en güçlü 67 insanını seçti

  Forbes
  14.11.2009 - 08:34 | Son Güncelleme:

  ABD’nin önde gelen iş dünyası ve ekonomi dergisi Forbes dünyanın en güçlü 67 kişisini seçti. Listede devlet başkanlarından, uyuşturucu kaçakçılarına, terör suçlularından hayırseverlere kadar pek çok ilginç isim var.

  İşte fotoğraflarıyla dünyanın en güçlü 67 insanı

  “Bir cumhurbaşkanının iktidarını bir dini liderin iktidarıyla nasıl karşılaştırırsınız? Bir gazetecinin dünya üzerindeki etkisiyle teröristin etkisini nasıl kıyaslayabilirsiniz?” sorularına karşı listeyi hazırlayanlar öncelikle bu kişinin diğer kişiler üzerinde ne kadar etkisi olduğunu, sonrasında bu kişilerin kontrolleri altındaki finansal kaynakları değerlendirmiş.

  Son olarak da bu kişilerin birden fazla alanda güçlü olup olmadığı incelenmiş. Listenin 67 kişiden oluşmasının sebebi ise dünyadaki her 100 milyon insan için bir kişi seçilmiş olması.

                                   

  Listede göze çarpan isimler arasında ABD Başkanı Barack Obama, Katolik Hristiyanların lideri Papa 16’ıncı Benediktus, Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, Meksikalı ünlü uyuşturucu kaçakçısı Joaquin Guzman ve ABD’li ünlü televizyon sunucusu Opray Winfrey var.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı