Gündem Haberleri

  Flaş gelişme... AK Parti kararını resmen açıkladı

  Hürriyet Haber
  01.05.2017 - 16:13 | Son Güncelleme:

  AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, MKYK sonrası yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın yarın genel merkezde yapılacak toplantıda AK Parti üyeliği ihya edilecek" dedi. Aktay ayrıca üçüncü olağanüstü kongrenin 21 Mayıs tarihinde yapılacağını duyurdu.

  AK Parti Genel Merkezindeki toplantı, saat 14.50'de başladı. 

  MKYK’nın aldığı karara göre AK Parti olağanüstü kongresi 21 Mayıs’ta yapılacak…

  AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay MKYK sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  Flaş gelişme... AK Parti kararını resmen açıkladı

  "Toplantıda gündem 16 Nisan sonrasında ortaya çıkan hukuki ve siyasi durumun değerlendirilmesi ve atılacak adımlardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın kurucusu olduğu, liderliğini yapmakta olduğu partisiyle ilişkisinin ihya edilmesi amacıyla yapılan davete icabeten, Sayın Cumhurbaşkanımızın yarın üyeliğinin ihya edilmesine dair MKYK üyelerinin tamamı bu kararı oybirliği ile onaylamış oldular. Sayın Cumhurbaşkanımızın yarın genel merkezde yapılacak toplantıda AK Parti üyeliğinin ihya edileceğini söyleyebiliriz.

  Yarın düzenlenecek tören kurucu üyelerimiz, MKYK üyeleri, milletvekilleri ile cumhurbaşkanlığı külliyesinden katılacak misafirlerle birlikte düzenlenecek bir merasim olacak. 21 Mayıs’ta üçüncü olağanüstü kongreye gidilmesi kararı alındı. Hazırlıklar için düğmeye basıldı. Ve bu kongrede sayın cumhurbaşkanımızın bir seçimle parti genel başkanlığına seçilmesini ön görüyoruz."

  AK Parti kararını resmen açıkladıAK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, MKYK sonrası yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın yarın genel merkezde yapılacak toplantıda AK Parti üyeliğinin ihya edileceğini söyleyebiliriz" dedi.

  SORU & CEVAP

  KONGREDE SADECE GENEL BAŞKAN SEÇİM Mİ OLACAK?

  "Kararı genel başkan değil MKYK aldı, genel başkanımızın çağrısı üzerine. 21 Mayıs günü hem genel başkan hem MKYK hem de bütün yönetim kademesinin seçimi yapılmış olacak."

  YARIN BALKON KONUŞMASI OLACAK MI? TÖRENE İLİŞKİN BİR DETAY VAR MI?

  "Sayın Cumhurbaşkanımızın bir hitabını bekliyoruz. Alt taraftaki salonda olacak. Arzu ederlerse tabi…"

  ABDULLAH GÜL VE AHMET DAVUTOĞLU TÖRENE KATILACAK MI?

  "Tabii bu kategoriye kim giriyorsa herkes davetli. Şahıs olarak kimseye özel bir davet yok. Bahsettiğimiz kurullara üye olanlar gelecek. Bu bir parti toplantısı olacak yani."


  Flaş gelişme... AK Parti kararını resmen açıkladı

  İŞTE SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı