GeriGündem Fitch Brezilya’nın not görünümünü değiştirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fitch Brezilya’nın not görünümünü değiştirdi

Fitch Brezilya’nın not görünümünü değiştirdi
refid:15169253 ilişkili resim dosyası

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Brezilya’nın yatırım yapılabilir seviyede olan kredi notunun görünümünü pozitife çevirdi.

Kredi derecelendirme kuruluşu, ülkenin küresel krizle mücadelede beklenenden daha iyi bir performans göstermesinin bu kararda etkili olduğunu belirtti. 

 

Fitch aynı zamanda, Güney Amerika ülkesinin oldukça tedbirli ekonomi politikalarına sahip olduğunu, bu faktörlerin öngörülen zaman diliminde ülkede kişi başına düşen milli gelirin kademeli olarak artmasını ve borç ödeyebilme yeteneğinin geliştirilmesini sağlayacağını belirtti.              

    

Kuruluş, Brezilya’nın kredi notunu ise yatırım yapılabilir seviyenin en düşük notu olan BBB-‘de tutuyor ve kısa vadede ülkenin ekonomi politikalarının yön değiştirmesini beklemiyor.     

Fitch analistlerinden Shelly Shetty Brezilya’nın, kredi notu  BBB- seviyesinde olan ülkeler ve gelişmekte olan ekonomiler arasında en hızlı ekonomik iyileşmeyi yaşadığına dikkat çekti.   

Fitch aynı zamana, Brezilya’nın bu yıl yüzde 7’lik bir büyüyeme imza atmasını bekliyor. Diğer taraftan kredi notu BBB- olan ülkelerin aynı dönemde ortalama yüzde 3.7 oranında büyüyeceği öngörülüyor.   

*Bu haber Wall Street Journal gazetesinde, Dow Jones Newwires'tan "Fitch Lifts Brazil Outlook On Strong Economic Performance" başlığıyla alınarak yayımlanmıştır.      

Yorumları Göster
Yorumları Gizle