Gündem Haberleri

  Fiskobirlik Başkanı ve yöneticiler beraat etti

  Hakan KABAHASANOĞLU / GİRESUN, (DHA)
  31.01.2012 - 15:27 | Son Güncelleme:

  BİR süredir, ’Denetim görevini ihmal ederek zimmet ve irtikapa neden olmak’ suçlamasıyla yargılanan Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ile yöneticiler beraat etti.

  Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri Sıtkı Şarman, Nihat Şahin, Ömer Çebi ile Genel Müdür Mehmet Sargın, Denetleme Kurulu üyeleri Hasan Serdar ve Murat Güler hakkında, ’Denetim görevini ihmal ederek zimmet ve irtikapa neden olmak ve zimmet" suçlamasıyla, 5- 12 yıl hapis cezası istemiyle açılan davanın karar duruşması bugün yapıldı. Giresun Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya Başkan Lütfi Bayraktar ve diğer üyeler katılmadı. Mahkeme heyeti, üzerlerine atılı suçu işlemedikleri, iddia edilen suçu işlediklerine dair cezalandırılmalarına yeterli, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği ve suçu işledikleri sabit görülmediği gerekçesiyle suçlananlar hakkında beraat kararı verdi.

  Fiskobirlik yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunan, birliğin Bulancak delegesi Özdemir Bozatlıoğlu ise mahkemenin kararına saygılı olduklarını, ancak kararı temyiz edeceklerini söyledi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı