Gündem Haberleri

  Fırtınada battı 10 yıl sonra ortaya çıktı

  H.Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN, (DHA)
  17.12.2009 - 12:54 | Son Güncelleme:

  GİRESUN’da 1999 yılında meydana gelen fırtınada batan ‘Deniz Perisi’ adlı kayık, 10 yıl sonra balıkçıların ağına takıldı. Sahibi, kayığı tamir ettirip kulanacağını söyledi.

  Giresun ve çevresine büyük hasar veren 1999 yılındaki fırtınada, Kumyalı Balıkçı Barınağı'ndaki çok sayıda kayık da zarar gördü, bazıları da kayboldu. Afet sırasında kaybolan Çınarcık ailesine ait ‘Deniz Perisi’ adlı kayık da sahiplerinin günlerce süren aramalarına rağmen bulunadı.

  Deniz Perisi’nin, Giresun Emniyet Müdürlüğü karşısında bulunan Belemit Taşı mevkinde Eyüpoğlu Kardeşler’e ait teknenin ağlarına takıldığını belirten sahibi Murat Çınarcık, “İstavrit’e ağ atmışlar, bizim kayık ağa takılmış. Sonra da barınağa getirmişler. Kayığı görenler bize haber verdi. O fırtınada 30’dan fazla kayık parçalandı, zarar gördü ya da kayboldu. Bu kadar yıl sonra kayığı sağlam bulmak bizi çok sevindirdi. Adeta adı gibi Deniz Perisi olarak karşımıza çıktı” dedi. Murat Çınarcık, kayığı tamir ettirdikten sonra kullanacaklarını söyledi.
  20 Şubat 1999 yılında Giresun’da meydana gelen fırtına sonrası liman mendireği ile TMO’ya ait buğday siloları yıkılmış, 107 kayık zarar görürken, bir balıkçı da yaşamını yitirmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı