Gündem Haberleri

  Fırtına kıyıları işte böyle vurdu

  HABER MERKEZİ
  05.11.2009 - 23:50 | Son Güncelleme:

  Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, hayatı olumsuz etkiliyor.

  Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’ne bağlı Korukçu Köyü’nde aşırı yağış nedeniyle oluşan bir adacıkta üç çoban, 350 koyun, dört köpek ve bir eşek üç gün boyunca mahsur kaldı. Suyun çekilmesini bekleyen ancak aradan üç gün geçmesine rağmen suyun çekilmediğini gören köylüler, Kaymakamlık ve Sivil Savunma’ya başvurdu. Su Altı Arama ve Kurtarma ekibi, çobanları ve sürüyü botlarla kurtardı. Üç günden bu yana yağmur altında bekleyen koyunlar güçlükle ayakta dururken, iki koyunun telef olduğu anlaşıldı.

  Muğla’nın Bodrum İlçesi´nde saatteki hızı 75 kilometreye ulaşan lodos, Kumbahçe, Paşatarlası ve Gümbet sahilinde teknelere ve iskelelere zarar verdi. Paşatarlası sahilinde `Karamemet’ adlı sekiz metre uzunluğundaki balıkçı teknesi sahile sürüklenerek karaya oturdu. Antalya’nın Alanya İlçesi´ne bağlı Demirtaş Beldesi´nde Hacıharman Deresi´nin taşması sonucu 30 evi su bastı. Çok sayıda sera da fırtına ve yağmurdan zarar gördü. Kırıkkale’de etkili olan sağanak yağmur, kentin en işlek yerlerinden Ankara Caddesi´nde yolun bir bölümünün çökmesine neden oldu. Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi´nde enerji nakil hattı yapımında çalışan 17 işçi yolların karla kapanması nedeniyle yaylada mahsur kaldı. Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, işçilerle cep telefonuyla bağlantı kurulduğunu belirterek, “Yayla evinde kalıyorlar ve yeterli gıda maddeleri var” dedi.

  Antalya’da öğle saatlerinde fırtına başladı. Rüzgârın hızı kent merkezinde 86 kilometreye ulaştı. Konyaaltı sahili ve Kaleiçi Yat Limanı’nda dalgalar metrelerce yükseldi. Dalgalar falezlerin üst kısmına kadar çıktı. Yağış ve fırtına, Fethiye’de özellikle kıyıya bağlı küçük teknelerin alabora olmasına yol açtı. Birçok tekne de batma tehlikesi geçirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı