Gündem Haberleri

  Fırtına 2 operasyonunda 18 gözaltı

  Soner KOCAER/ANTALYA, (DHA)
  25.01.2012 - 15:14 | Son Güncelleme:

  ANTALYA Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ’Fırtına’ adını verdiği suç örgütü operasyonu kapsamında ikinci dalga bu sabah yapıldı. Antalya, Adana ve Tunceli’deki eş zamanlı operasyonlarda 1’i uzman çavuş 18 kişi gözaltına alındı.

  Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin 2 hafta önce yaptığı ’Fırtına’ adlı operasyonun devamında, bu kez çetenin tarihi eser kolu çökertildi. Antalya, Adana ve Tunceli’deki eş zamanlı ’Fırtına-2’ adlı operasyonda, özellikle Finike, Kemer ve Kumluca çevresinde bulunan ören yerlerinde kaçak kazı yaparak tarihi eser arayan 1’i uzman çavuş, 18 kişi gözaltına alındı. İlk operasyonda yakalanarak tutuklanan çete elebaşı olmakla suçlanan Finike İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı M.P. ile birlikte görev yaptığı sırada ören yerlerinde çete üyeleriyle kazı yaptığı iddia edilen adı açıklanmayan uzman çavuş tayin olduğu Tunceli’de gözaltına alınarak, Antalya Merkez Komutanlığı’na getirildi.

  Polisin yaptığı teknik ve fiziki takipte, buldukları lahitlerin içinde değerli ve tarihi değeri bulunan eşya aradıkları belirlenen çete üyelerinin, kazı yaptıkları sırada Yüzbaşı M.P.’nin emirleri doğrultusunda uzman çavuş tarafından korunduğu ve kazı yapılmasına izin verilerek çalışmalara katılındığı belirtildi.

  Şüphelilerin, ’silahlı suç örgütü kurmak’, ’örgüte liderlik ve yöneticilik yapmak’, ’örgüte üye olmak ve örgüt faaliyetleri kapsamında çek ve senet tahsilatı yapmak’, ’uyuşturucu, kumar ve fuhuş ticareti yapmak’, ’adam kaldırmak’, ’6136 sayılı ateşli silahlar kanununa muhalefet’, ’kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefet etmek, kaçak kazı yapmak ve tarihi eser kaçakçılığı yapmak’ suçlarından sorgularına başlandı. Polis şüphelilerin ev aramalarının devam ettiğini açıkladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı