Gündem Haberleri

  Fırat Delibaş tahliye edildi

  Hürriyet Haber
  14.04.2004 - 15:51 | Son Güncelleme:

  Organize suç örgütü elebaşı olduğu öne sürülen Fırat Delibaş, ''teşekkül halinde uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan tutuklu yargılandığı davada tahliye oldu.

  İstanbul 6 No'lu DGM'deki duruşmaya, tutuklu olarak yargılanan sanıklar Fırat Delibaş, Atalay Gün, Mücahit Çağlayan ve Mehmet Çetin katıldı. Duruşmada sorgusu yapılan Delibaş, Beyoğlu'nda yaşanan bir çatışmadan sonra polisin kendisine komplo kurduğunu öne sürerek, bu yüzden hakkında dava açıldığını iddia etti.
    
  Sanıklardan hiç kimseyi tanımadığını belirten Delibaş, ''Gözaltına alınmadan önce 4 aydır polis tarafından takip ediliyordum. Polisler benim yüzlerce fotoğrafımı çekti. Ama bu sanıklarla birlikte çekilmiş hiçbir fotoğrafım yok. Suçlamaları kabul etmiyorum'' dedi.
    
  Fırat Delibaş'ı tanımadıklarını belirten Atalay Gün ve Mücahit Cağlayan ise haklarındaki suçlamaları kabul ettiler. Sanık Mehmet Çetin ise hakkındaki suçlamaları reddederek, tahliye talebinde bulundu.
    
  Suç vasfını ve delil durumunu göz önüne alarak Fırat Delibaş'ın tahliyesine, diğer sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.
    
  Delibaş, bu karara rağmen İstanbul 5 No'lu DGM'de ''çıkar amaçlı suç örgütü oluşturmak'' suçundan yargılandığı davada tutuklu olduğu için cezaevinden çıkamayacak.
     
                          

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı