Gündem Haberleri

  Firari mahkum yakalandı

  A.A
  01.10.2007 - 13:16 | Son Güncelleme:

  Kütahya Yarı Açık Cezaevi'nden 5 ay önce firar eden ve Eskişehir'de uğruna cinayet işlediği kadını yaralayan mahkum yakalandı.

  Eskişehir'de N.E'yi (24) başka erkeklere pazarladığı iddiasıyla arkadaşı Ahmet Kılıç'ı 26 Ekim 2002'de bıçakla öldüren ve 19 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Ramazan Zımba (29), 5 ay önce, cezasını çektiği ve çarşı izni alıp ayrıldığı Kütahya Yarı Açık Cezaevi'ne dönmedi.

  İddiaya göre, firari mahkum Ramazan Zımba, 29 Eylülde uğruna cinayet işlediği N.E. ile Eskişehir'de buluştu. Ramazan Zımba, arkadaşının Zafer Mahallesi'ndeki evine götürdüğü kadınla ilişkiye girdikten sonra tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Ramazan Zımba, N.E'yi kolundan bıçakla yaraladı. Daha sonra kaçan Ramazan Zımba, N.E'nin şikayeti doğrultusunda emniyet güçlerince aranmaya başlandı. Polisin Sümer Mahallesi'ndeki operasyonu sonucu yakalanan Zımba, tutuklanıp cezaevine götürüldü.

  Eskişehir'in Çamlıca Mahallesi'nde 26 Ekim 2002'de sevdiği kadını başka erkeklere pazarladığı gerekçesiyle kavga ettiği arkadaşı Ahmet Kılıç'ı bıçaklayarak öldüren Ramazan Zımba, sahte kimlikle bir süre Konya'da kalmış, cinayetten 7 ay sonra Antalya'da yakalanmıştı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı