Gündem Haberleri

  Finike'de çelenk krizi

  FİNİKE (Antalya), (DHA)
  30.08.2006 - 12:58 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Finike İlçesi Hasyurt Beldesi'ndeki törenlerde çelenk krizi yaşandı. Törenlere temsilci göndermeyen AKP'nin çelengi belediye görevlisi, DSP'nin çelengi ise MHP teşkilatından bir kişi tarafından anıta konuldu.

  CHP'nin ne çelenk ne de temsilci gönderdiği törene, beldede teşkilatı bulunmayan Anavatan ve Saadet partileri de katılmadı. 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta düzenlenen etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlanırken, Hasyurt Beldesi'nde çelenk krizi yaşandı. İlçe genelinde alınan karar uyarınca, Hasyurt'taki törenler saat 10.00'da başladı. Diğer bölgelere göre daha geç bir saat olmasına karşın törene yeteri kadar katılım olmadı. Belediye bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde, çelenk gönderen kurum ve kuruluşların adları okunarak temsilcileri davet edildi. AKP'nin adının okunmasının ardından tören alanında bir sessizlik yaşandı. Törende, AKP'den hiçbir temsilcinin bulunmaması üzerine, çelengi Hasyurt Belediyesi'nin bir personeli taşıyarak, belediye bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı'na koydu. CHP'nin ise törene çelenk ve temsilci göndermemesi dikkati çekti.

  Törende, beldede teşkilatı bulunmayan Anavatan ve Saadet partilerinin de çelenkleri ve temsilcileri yer almadı. DSP teşkilatının gönderdiği çelengi ise temsilcisi bulunmaması nedeniyle MHP teşkilatına üye bir vatandaş yerine bıraktı. Hasyurt Beldesi Belediye Başkanı DYP'li Mahmut Esen ve Hasyurt Jandarma Komutanı Başçavuş Şükrü Çakmak bu duruma tepki gösterdi. Bir sonraki törenlerde, temsilcisi bulunmayan çelenklerin kesinlikle yerine konulmayacağı vurgulandı. Hasyurt Belediye Başkanı Esen şunları söyledi: “Gördük ki vatandaş çelengi akşamdan belediye önüne koymuş gitmiş. Sabahki törende de kimseler yok. Bu iş böyle olmaz. Bu cumhuriyete böyle sahip çıkılmaz. Herkes görevini, sorumluluğunu bilsin. Bu tavırlar, insanlarımıza kötü örnek oluyor, ülke sevgisinden soğutuyor. 30 Ağustos bizim önemli bayramımız. 30 Ağustos olmadan bu devlet olmazdı, bu cumhuriyetin temeli atılamazdı. Şimdi ben, törene gerekli ilgiyi göstermeyen arkadaşlara kızsam ne olur, kızmasam ne olur. İnsanlarda biraz yüz olacak, vatan sevgisi olacak. Ama bir daha bu tavırları sergileyemeyecekler. 29 Ekim'deki törenlerde buna izin vermeyeceğiz.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı