Gündem Haberleri

  Finans sektörünün en iyileri belli oldu

  Hürriyet Haber
  22.10.2003 - 14:52 | Son Güncelleme:

  Active ACADEMY 1. Uluslararası Finans Zirvesi kapsamında, Bireysel Bankacılık, Ekonomiye Katkı, Dış Ticarete Katkı, Bankacılıkta Kurumsal Müşteri Memnuniyeti, Bankacılıkta Bireysel Müşteri Memnuniyeti, Sigortacılıkta Bireysel Müşteri Memnuniyeti ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk olmak üzere 7 kategoride ödül verildi.

  "Bireysel Bankacılık" ödülü, bankaların 2002 yılında sundukları ürün ve hizmetlerde yaptıkları yeniliklerin ve bir önceki yıla göre gösterdikleri performansın birtakım kriterlere göre değerlendirilmesi sonucu belirlendi. Bankalardan gelen bilgileri değerlendiren seçici kurulun kararına göre, “Active ACADEMY Bireysel Bankacılık Ödülü”, Yapı ve Kredi Bankası’nın oldu.

  "Dış Ticarete Katkı" ödülünün belirlenmesinde seçici kurul, bankaların uluslar arası rekabete sağladıkları katkı, ithalat ve ihracatın gelişimine verdikleri destek gibi kriterleri göz önünde bulundurdu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, “Active ACADEMY Dış Ticarete Katkı Ödülü”, Garanti Bankası, İş Bankası ve Vakıfbank olmak üzere üç bankaya birden verildi.

  "Sigortacılıkta Bireysel Müşteri Memnuniyeti" ödülü, 10 binin üzerinde Makalem.com üyesinin, “Ürün ve hizmetlerinden en fazla memnun olduğunuz sigorta şirketi hangisidir?” sorusuna verdikleri cevaplar doğrultusunda belirlendi. Seçici kurul tarafından değerlendirilen oylar sonucunda, Axa Oyak Sigorta, ödülün sahibi oldu.

  "Bankacılıkta Bireysel Müşteri Memnuniyeti" ödülü, Makalem.com üyelerinin katılımıyla yapılan oylama sonucu belirlendi. Bu ödüle, Yapı ve Kredi Bankası layık görüldü.

  "Bankacılıkta Kurumsal Müşteri Memnuniyeti" ödülü de aynı şekilde Makalem.com üyelerinin oyları ve seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda, Garanti Bankası’nın oldu.

  "Bankaların ve özel finans kurumlarının en önemli işlevinin, topladığı fonları, ekonominin büyümesine ve ulusal katma değerin artışına imkan verecek şekilde kullandırması" olduğu düşüncesiyle yola çıkan Active ACADEMY, ödül kategorileri arasında “Ekonomiye Katkı” ödülüne de yer verdi. Bankalardan gelen bilgiler ve seçici kurulun değerlendirmeleri ışığında, "Active ACADEMY Ekonomiye Katkı Ödülü"nün sahibi, İş Bankası oldu. İş Bankası Genel Müdürü Sayın Ersin Özince, ödülü, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’dan aldı.

  Active Yayın Danışma Kurulu’nun isteği doğrultusunda verilmesi kararlaştırılan "Active ACADEMY Kurumsal Sosyal Sorumluluk" ödülü, Active ACADEMY Araştırma Merkezi’nin yaptığı ve seçici kurula sunduğu araştırmalar sonucunda belirlendi. Müşterilerine, çalışanlarına, topluma ve çevreye sağladığı katma değer açısından öne çıkan kurum, "Dış Ticarete Katkı" ve "Bankacılıkta Kurumsal Müşteri Memnuniyeti" ödüllerini de alan Garanti Bankası oldu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı