Gündem Haberleri

  Finale çıkarsınız

  Hürriyet Haber
  17.10.2003 - 01:46 | Son Güncelleme:

  İngiltere Başbakanı Blair, Erdoğan'ın yanına gelip, elini sıcak bir şekilde sıkarak hatırını sordu. Ardından iki lider arasındaki sohbetin konusu bir anda futbola kaydı. Erdoğan, kendisinin de tribünden izlediği İngiltere ile Türkiye'nin futbol maçını anımsatarak, ‘‘Bizi elediniz’’ esprisini yaptı.

  Erdoğan'ın, 0-0 berabere biten bu karşılaşmadan sonra Türkiye'nin play-off'a kaldığını söylemesi üzerine Blair, gülerek, ‘‘Ben sizin de finallere geleceğinize inanıyorum’’ diyerek, Erdoğan'ı teselli etti.

  MODACI GÖZÜYLE


  Kravat yanlış

  Cengiz Abazoğlu Tony Blair'in koyu renk iki düğme kostümüne mavi gömlek kravatı, mükemmel bir ahenk oluşturmuş. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ise tebeşir çizgili takım elbisesine, çizgili ve renkli bir kravat seçmeyip, gömleğinin tonu ve minik desenli tercih etseydi, kombini daha doğru olurdu. Genel görüntü hoş.

  Çizgileri tutmuyor

  Faruk Saraç Her zaman söylediğim gibi Tayyip Erdoğan'a bir moda danışmanı gerekiyor. Çünkü İngiltere Başbakanı sade ve basit giyinmiş, başbakanımız ise şıklıkta yanlış yapmış. Başbakanımızın uzun boylu olmasından dolayı boyuna çizgili takım yanlış. Kendisini daha da uzun boylu göstermiş. Takım elbisesini dikkatli incelersek çizgilerin tutmadığını görüyoruz. Yine de, başbakanımız Tony Blair'e oranla daha şık. Kravatı ise tamamiyle ön planda.

  Blair zarafeti

  Yıldırım Mayruk Sayın Erdoğan'ın üzerinde kaliteli kumaştan düzgün bir protokol takımı var. Ancak hem yakadaki renkli rozet, hem de renkleri gözalan kravat biraz Ortadoğu kokmakta. Sayın Blair ise Anglosakson zerafetinde. Sade bir stili seçerek daha sakin ve asude bir görünüm sergilemekte. Kravat ve gömlek son derece başarılı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı