Gündem Haberleri

  Filmi izleyen zirveye çıkıyor

  Hürriyet Haber
  11.11.2009 - 10:38 | Son Güncelleme:

  Vizyona girdiği günden bu yana büyük ilgi gören ‘Nefes’ filminin çekildiği Antalya'daki Tahtalı Dağı, filmi izleyenlerin merak edip gezmeye geldiği zirve oldu.

  Toroslar'ın Antalya il sınırlarındaki en yüksek noktası Tahtalı Dağı, film gösterime girdikten sonra ziyaretçi akınına uğradı. Güneydoğu'daki bir karakol baskınını anlatan Nefes filmi, coğrafi yapı itibariyle bölgeye benzediği için büyük çoğunluğu 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı'da çekilmiş ve çekim sırasında Tahtalı Teleferik İşletmesi’nden lojistik destek alınmıştı.

  Film gösterime girdiği günden itibaren zirveye çıkan ziyaretçi sayısında artış görüldüğünü belirten teleferik yetkilileri, “İzleyiciler, film çekilen alanı görmek için zirveye koşuyor. Filmdeki sahneleri dağın görüntüleriyle karşılaştıran konuklar, o yükseklikte Nefes ekibinin çalışmalarını yaşıyormuşçasına heyecanlı anlar geçiriyor. Filmin geçtiği karakol binası da yerinde duruyor” dedi.
  Geçen hafta sonu Antalya Valisi Alaaddin Yüksel ve İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz da eşleriyle birlikte teleferikle Tahtalı'ya çıkıp, zirvede gezinti yaptı. 10 dakikalık teleferik yolculuğuyla zirveye ulaşan Vali Yüksel ve beraberindekiler, Tahtalı’nın eşsiz manzaralı zirvesinde güzel bir gün geçirdi. Konuklar, 2 bin 365 metre yükseklikte, Finike’den Alanya’ya kadar boylu boyunca uzanan manzarayı hayranlıkla izledi.

  Filmi izleyen zirveye çıkıyor

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı