Gündem Haberleri

  Filmdeki kırık-çıkıkçı gerçek hayatta var

  Sinem VURAL / MAGAZİN SERVİSİ
  27.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FatihAkın'ın son filmi "Soul Kitchen-Aşka Ruhunu Kat", 1 Ocak'ta sinemalarda gösterime girmeden önce basına tanıtıldı. Yönetmen Fatih Akın, filmin tanıtım broşüründe yer alan notlarda, filmde Uğur Yücel'in canlandırdığı gibi bir kırık çıkıkçıya tedavi olduğunu anlattı.

  Akın, "Duvara Karşı'nın montajı bittikten sonra disk kayması sorunu yaşadım. Ben de filmdeki Zinos'un yaptığını yaptım. Hamburg'ta bir kırık-çıkıkçıya gittim. Gerçekten böyle biri var. Babam beni bu çıkıkçıya gönderdi. O da benim leğen kemiğimi gerçekten iyileştirdi. Hem de filmdeki yöntemi kullanarak. Alman ortopedistimin hayretten ağzı açık kaldı, 'Bunu nasıl becerdi? Ama böyle bir şey imkansız' diyerek şaşkınlığını dile getirdi" dedi

  Eleştirmenler beğendi

  Ön gösterime katılan eleştirmenler, Akın'ın son işini beğendi:

  Alper Turgut (Cumhuriyet Gazetesi): Eğlenceli, diğer filmlerine göre hafif yani eğlencelik. O eğlence de dozunda. Oyunculuklar, müzikler, görüntü her şey iyi. Çok beğendim.

  Esin Küçüktepepınar (Sabah Gazetesi): Avrupa birliği konusunda bir şey söylemediği filmler genellikle eğlenceli oluyor. Bu kez de kendini bırakmış ve Avrupa birliği hoş bir beraberliktir demiş senaryosunda.

  Serdar Akbıyık (Star Gazetesi): Fatih Akın, ilk dönem filmlerinden sonra sinemanın keyifli duygularını albenisi olan bir tarzla izleyiciye sunuyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı