GeriGündem Film kargoda kayboldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Film kargoda kayboldu

Film kargoda kayboldu
refid:15123794-spot ilişkili resim dosyası

Doğu'da kadın intiharlarını konu alan, yönetmenliğini Selda Çiçek'in yaptığı ve Özgü Namal'ın başrolünde oynadığı İncir Çekirdeği filminin büyük bir talihsizlik yaşadığı ortaya çıktı.

İNCİR ÇEKİRDEĞİ FİLMİNİN FRAGMANI - WEB TV

İNCİR ÇEKİRDEĞİ FİLMİNDEN KARELER - FOTO GALERİ

Geçtiğimiz Şubat ayında Fransa'da bir film festivaline göndermek için kargoya pozitif diaları verilen film kargoda kayboldu. 9 haftada 7 bin 241 kişi tarafından izlenen film, asıl kopyası kaybolduğu için katılması planlanan Hindistan'daki Kadın Filmleri Festivali ve İstanbul Film Festivali gibi festivallere de katılamadı.

Filmler kurallar gereği DVD kopya ile festivallere katılmadağından, mağduriyet yaşayan yönetmen Selda Çiçek kargo şirketine avukatı aracılığıyla ihtarname gönderdi.

/images/100/0x0/5641dfc8f018fb2f2cd3c3ad
Kargo şirketi Çiçek'in uğradığı zararı karşılayacaklarını belirtti ama taraflar para konusunda uzlaşamadı. Bunun üzerine Çiçek de çareyi hukuki yollara başvurmakta buldu. Filmin yönetmeni 25 bin maddi 25 bin manevi olmak üzere 50 bin TL'lik tazminat davası açtı.

FİLM BÜYÜK ZORLUK ÇEKMİŞTİ

Filmin senaryosu gazeteci Müjgan Halis'in kitabı olan 'Batman'da Kadınlar Ölüyor' isimli kitaptan esinlenerek yazıldı. Filmde 'bir incir çekirdeğini doldurmaz' sözünden yola çıkarak insan yaşamının değersizliği bu metafor üzerinden sorgulanıyor. Film çekimi esnasında da hiçbir yardım alamamış  ve büyük maddi sıkıntılar ile çekilmişti.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle