Gündem Haberleri

  Film gibi soygun

  Hürriyet Haber
  04.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'de çalıştığı zırhlı araç şirketinin ana kasasını açıp, 17 milyon dolarla ortadan kaybolan şoför, FBI'ın kovalamacası sonucu 5 ay sonra yakalandı.

  Müthiş soygun Kuzey Carolina Eyaleti'nin Charlotte Kenti'ndeki zırhlı araç firması Loomis Fargo'da meydana geldi. Körfez Savaşı'na katılan 28 yaşındaki eski asker David Scott Ghantt, 4 Ekim'de, şoför olarak çalıştığı firmaya elini kolunu sallayarak girdi ve şirket kasasını anahtarlarıyla açtı. Ağırlığı 1-1.5 tona ulaşan 17 milyon doları (3.9 trilyon lira) çantalara dolduran soyguncu, yine şirketin minibüsüyle sırra kadem bastı.

  3 milyonu bıraktı

  Ertesi gün hemen harekete geçen ve soygunu şirket güvenlik kameralarından izleyerek, Ghantt'ı teşhis eden FBI ajanları, şirketin minibüsünü eyaletin batısındaki ormanlık alanda buldular. Tecrübeli FBI ajanları, soyguncunun araçta tam 3.3 milyon dolar bıraktığını görünce oldukça şaşırdılar. Bu arada soruşturmanın yavaş gittiğini gören Loomis Fargo şirketi, olayla ilgili bilgi getirene 500 bin dolar ödül verileceğini açıkladı.

  İhbar olayı çözdü

  Soygunun aydınlatılmasıyla ilgili en önemli adım, kimliği açıklanmayan bir kişinin, Chambers Ailesi'nin 635 bin dolara ev satın aldığını ve evlerinde para dolu çantaların bulunduğunu ihbar etmesiyle atıldı. Polis tarafından tutuklanan ve soyguncuya yataklık ettiği belirlenen Chambers'ların itirafları sonucu, David Scott Ghantt yakalandı. Soyguncuyla birlikte 7 kişi tutuklanırken, Loomis Fargo'nun çalınan milyonlarının büyük bölümü hala bulunamadı.

  Paraları aklayacaklardı

  Soygun paralarını aklamak için adına dükkan satın aldığı Michelle Chambers David Scott Ghantt'ın yakalanmasına neden oldu. Ghantt'a saklanması ve kaçması için yardım eden Michelle Chambers ve Kelly Jane mahkemeye çıkarıldılar.

  Meksika’da yakalandı

  Geçtiğimiz Pazar günü Meksika'da yakalanan Ghantt, FBI ajanlarının sıkı güvenlik önlemleri arasında getirildiği Charlotte'nin Douglas Havaalanı'ndan, doğruca cezaevine götürüldü.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı