Gündem Haberleri

  Film gibi fidye operasyonu

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  19.11.2009 - 11:44 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Kemalpaşa ilçesinde, doğalgaz bakımı bahanesiyle geldikleri evde, anne Ayşe Orhan'ı kelepçeleyip etkisiz hale getirdikten sonra 1.5 yaşındaki oğlu İsa Orhan'ı kaçırıp 100 bin dolar fidye isteyen şüpheliler, polisin takibiyle yakalandı.

  Şüphelilerin küçük İsa'yı, babası Mehmet Orhan'dan tahsil edemedikleri alacağına karşılık kaçırdıkları ortaya çıktı.

  İlçede oto alım satımı yapan 39 yaşındaki Mehmet Orhan'a, İstanbul'da kargo ve nakliye şirketi sahibi olan amcasından 3 milyon TL miras kaldı. Mirası çevresinden ve tanıdıklarından gizlemeye çalışan Mehmet Orhan'ın evine gelen kimliği belirsiz kişiler, kendilerini doğalgaz bakım elemanı olarak tanıttı.

  ANNEYE KELEPÇE

  İçeriye giren saldırganlar, anne Ayşe Orhan'ın ellerini kelepçeleyip etkisiz hale getirdikten sonra 1.5 yaşındaki oğlu İsa Orhan'ı kaçırdı, ardından da 100 bin dolar fidye istedi. Olayın ardından Ayşe Orhan ve Mehmet Orhan, polise başvurdu.

  ÇOCUĞU SERBEST BIRAKTILAR

  Olayla ilgili polisin araştırma başlatmasının ardından, küçük İsa, olaydan 10 saat sonra kendisini kaçıran kişilerce, cebine “Çocuğun suçu ne, babasına söyleyin çocuğu affediyoruz. Kendisi akıllı olsun, çocuğu bulan Kemalpaşa Karakoluna bilgi versin” yazılı not bırakılarak İzmir'in Eskiizmir semtindeki parka terketti. Yaşadıklarının ardından Mehmet Orhan da, ailesiyle ilçeyi terkederek Şanlıurfa'ya döndü.

  ALACAK ANLAŞMAZLIĞI ÇIKTI

  Mehmet Orhan'ın ilişkilerini inceleme altına alan polis, bazı kişilerle para alışverişi yaptığını saptadı. Ekipler, Orhan'ın ifadesinde kabul etmediği para trafiğinin peşine düştü. Mehmet Orhan'ın ilişkilerine yönelik sürdürülen teknik ve fiziki takibin ardından İsa'yı kaçıran şüphelilerin kimlikleri tespit edildi.

  Aylar süren araştırmaların ardından geçen salı günü düzenlenen operasyonda, A.B., H.J. İzmir'de, Y.D. ise askerlik yaptığı ilde gözaltına alındı. Gözaltındaki şüphelilerin verdiği ifadelerde, Mehmet Orhan'dan alacaklarını tahsil edemeyen ve halen firarda olan M.Ş.'nin yönlendirmesiyle olayı gerçekleştirdiklerini söyledikleri öğrenildi. İşlemlerin ardından A.B. ve H.J., adliyeye sevkedildi. Şüphelilerden Y.D.'nin vatani görevini yaptığı yerde adliyeye sevkedileceği ayrıca firari durumdaki M.Ş.'nin yakalanması için de araştırmaların devam ettiği bildirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı