GeriGündem Film Festivali'nde yarışma heyecanı başlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Film Festivali'nde yarışma heyecanı başlıyor

23. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin ulusal ve uluslararası yarışma seçici kurulları belli oldu. Dünyanın çeşitli ülkelerinden sanat ve sanatçı temasını işleyen 14 filmin, büyük ödül Altın Lale için yarıştığı Uluslararası Yarışma'nın seçici kurul başkanlığını İngiliz yönetmen Hugh Hudson yapıyor. Eleştirmen Derek Malcolm, İranlı yönetmen Jafar Panahi, yönetmen Tayfun Pirselimoğlu ve oyuncu Serra Yılmaz, seçici kurulda yer alanlardan bazıları. Ulusal Yarışma seçici kuruluna ise oyuncu Hülya Koçyiğit başkanlık yapıyor.

Uluslararası Yarışma'nın seçici kurulunda İtalyan besteci Michael Galasso, İsveç'ten sinema tarihçisi Bengt Forslund, Fransa'dan eleştirmen Michele Levieux, İngiltere'den eleştirmen Derek Malcolm, İran'dan yönetmen Jafar Panahi ile Türkiye'den yönetmen Tayfun Pirselimoğlu ve oyuncu Serra Yılmaz yeralıyor.

Ulusal Yarışma seçici kuruluna oyuncu Hülya Koçyiğit başkanlık ediyor. Seçiciu kurulun diğer üyeleri; Yunanistan'dan Dimitri Eipides, fotoğrafçı Ara Güler, yönetmen Yusuf Kurçenli, ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Ruken Öztürk.

FIPRESCI (Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği) seçici kurulu da Almanya'dan Rüdiger Suchsland, İsveç'ten Annika Gustafsson, Rusya'dan Julia Khomiakova, Hindistan'dan Bhaichand Patel, Türkiye'den Esin Küçüktepepınar ve Engin Ertan'dan oluşuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle