Biray Dalkıran'ın ikinci filmi "Cennet"in çekimleri Şile- Ağva arasında devam ediyor." />
Gündem Haberleri

  Film bitince mutlaka hastanelik oluruz

  Dilek DALLIAĞ
  31.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Biray Dalkıran'ın ikinci filmi "Cennet"in çekimleri Şile- Ağva arasında devam ediyor.

  Film bitince mutlaka hastanelik oluruz

  Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Zeynep Pabuçcuoğlu, Fahriye Evcen ve Mehmet Birkiye'nin paylaştığı film, 30 yaşında akıl hastası bir gencin öyküsünü konu alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 1 milyon dolar destek verdiği "Cennet" filminin çekimlerine başlandı. Engin Altan Düzyatan'ın, gerçeklikle alakasını kopmuş akıl hastası bir genci canlandırdığı film, Biray Dalkıran'ın "Araf"tan sonra yine psikolojiye eğildiği ikinci filmi. Filmin çekimlerine daha yeni başlamışken bir sürü aksiliklerle karşılaştıklarını söyleyen yönetmen Biray Dalkıran, "Psikolojik bir film çekiyoruz. İnsan ister istemez etkileniyor. Mesala arabam kazada bayağı hasar aldı. Mezarlık sahnesi çekimlerinde, kameramız dört kez bozuldu. Bu film bitince sanırım biz de hastanelik oluruz" diyor.
  Benim için sürpriz bir rol
  "Yaprak Dökümü" dizisinde eniştesiyle birlikte kaçan Necla karakterinde izlediğimiz 21 yaşındaki Fahriye Evcen, "Cennet"te Can'ın arkadaşını canlandırıyor. Can'ın gerçek dünyada ile tek bağlantısı olan 'isimsiz kız' rolündeki Evcen, "Filmin eğlenceli ve sevimli tarafıyım. Benim için bu sürpriz karakteri /images/100/0x0/55ea14f5f018fbb8f86a2d28oynamak çok önemli. Oyunculuğun başındayım çünkü. Ama olduğum yerin gerisinde adım atmak istemem. Yönetmenimiz Biray Dalkıran ve tüm ekip çok başarılı" diyor.
  Engin Altan Düzyatan "Bu psikozu yaşar gibiyim"
  Daha önce "Kalbin Zamanı" filminde Birol Ünel'in gençliğini oynayan, "Koçum Benim", "Mühürlü Güller", "Sil Baştan" ve "Kızlar Yurdu" adlı dizilerde rol alan Engin Altan Düzyatan, "Cennet"te akıl hastası genci oynuyor. Annesinin ölümünün ardından, babasıyla yaşamak zorunda kalan Can karakterini üstlenen Düzyatan rolüyle ilgili şunları söyledi: "Açıkçası bu tip projelerde yer almak beni daha mutlu ediyor. Ben bir 'Çılgın Dersane' ya da 'Maskeli Beşler' gibi filmlerde rol almak istemiyorum. Senaryoyu ilk okuduğumda çekindim, korktum, ben bu dünyayı nasıl seyirciye veririm dedim. Çünkü hangimiz gerçekten zekiyiz ve mutluyuz, bu filmin içinde sorguladığım bir duru. Can'ın

  Film bitince mutlaka hastanelik oluruz
  iki doktoru var. Biri yıllarca psikolojik tedaviye inanmış, ilaçsız tedavi etmiş. Diğeri sadece ilaç tedavilerine inanıyor ve bu yöntemi uyguluyor. Ruh ve sinir hastalıkları hastanesine gidip örnek kişileri izledik gerçek hayattan..."
  Zeynep Pabuçcuoğlu "İnşallah ödül alırız"
  Ünlü oyuncu Tarık Pabuçcuoğlu'nun oyuncu kızı Zeynep Pabuçcuoğlu, Can'ın ilaçla tedaviyi savunan doktoru rolünde. Pabuçcuoğlu, "Doktor Tuğba, gerizekalı A adındaki çocuğu gerçek dünyaya çekmeye çalışıyor. Klinik ve medikal bir takım araştırmalar yaparak bir ilaç buluyor ve A'nın üzerinde uygulamaya başlıyor. İnşallah güzel ödüller alırız" diyor.
  Mehmet Birkiye
  37 yıldır Kenter Oyuncuları kadrosunda olan Mehmet Birkiye, karısını kaybetmesinin ardından oğlunun zeka geriliğinin suçunu kendisinde arayan, zaman zaman da oğluna sert davranan Can'ın babası rölünde.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı