Gündem Haberleri

  Filiz Aker’in ağabeyi Sümer Bayer: Vatan Şaşmaz'ı 21 Ağustos’ta öldürecekti

  Hürriyet Haber
  30.08.2017 - 06:52 | Son Güncelleme:

  Vatan Şaşmaz'ın katil zanlısı Filiz Aker’in ağabeyi Sümer Bayer, Aker'in, Şaşmaz'ı 21 Ağustos’ta öldüreceğini iddia etti. Bayeri, “Saplantılı aşk olayı değil. Vatan Şaşmaz masum değil" dedi. Bu arada polis tarafından yapılan inceleme sonucu Aker’in silahı iki eliyle tutarak Şaşmaz’a ateş ettiği belirtildi. Cinayetin ardından heyecanlanan Aker’in elleri terledi. Silah elinden kaymasın diye de eldiven takarak intihar etti.

  Habertürk'ten Şefik Dinç ve Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre, Beşiktaş’ta kaldığı otelde Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in ağabeyi Sümer Bayer, olaydan iki gün önce kardeşiyle aynı odada iki gün geçirdi. Cezaevinden izinli çıkan ağabey Filiz Aker’in morgdaki cesedini görmek için dün Soğanlık Mezarlıklar Müdürlüğü morguna gitti.

  Vatan Şaşmaz cinayetinin şifresi telefonlarda... İşte son durum...Vatan Şaşmaz cinayetinin şifresi telefonlarda... İşte son durum...

  Filiz Aker’i son bir kez daha gören ağabey, kardeşinin psikolojik rahatsızlığının olmadığını belirtirken, son sohbetlerini şöyle anlattı: “Saplantılı aşk olayı değil. Vatan Şaşmaz masum değil. Filiz o gün bana Şaşmaz’ın 21 Ağustos’ta otele geldiğini anlattı. Filiz ‘Sen, Sevilay Öztürk ve banka müdürü bana kumpas kurup paramı batırdınız. Sana verdiğim 130 bin doları istiyorum’ demiş. Vatan da 20 Eylül’de bir kısmını ödeyeceğini söylemiş. Filiz o görüşme sırasında silahının çantasında olduğunu, bir an için çıkarıp onu vurmak istediğini anlattı. Ama benim cezaevinden izine geleceğimi bildiği için vazgeçtiğini söyledi. Filiz cezaevinde yatmayı göze alamadığı için intihar etti.”

  Filiz Akerin cenaze töreni 2 gün sonra...Filiz Aker'in cenaze töreni 2 gün sonra...

  Filiz Aker’in 2.5 milyon dolar parasını kaybetmesinden sorumlu tuttuğu kişilerden birinin Sevilay Öztürk olduğunu belirten ağabey Sümer Bayer, “Sevilay Öztürk çıkıp gerçekleri anlatsın. Etiler’de daire, Tuzla’da villa ve ABD’deki 3 evini satmıştı. Sevilay’ı manevi evladı olarak görüyordu. ABD’de okuttu. Ama bu kumpasın içinde onun da olduğunu düşünüyordu” dedi.

  İKİ ELİNDE DE BARUT İZİ ÇIKTI

  Polis tarafından yapılan inceleme sonucu Aker’in silahı iki eliyle tutarak Şaşmaz’a ateş ettiği belirtildi. Aker'in sağ elinde takılı bulunan eldivende de barut atığı ortaya çıktı. Polisin değerlendirmesine göre, Aker önce iki eliyle eldivensiz Şaşmaz’a ateş ederek öldürdü.Cinayetin ardından heyecanlanan Aker’in elleri terledi. Silah elinden kaymasın diye de eldiven takarak intihar etti. İkilinin son 1.5 ayda bir kez telefonla görüştükleri belirtildi.

  Talat Buluttan Vatan Şaşmaz tepkisiTalat Bulut'tan 'Vatan Şaşmaz' tepkisi

  İşte Vatan Şaşmaz'ın son görüntüleriÜnlü sunucu Vatan Şaşmaz'ın öldürülmeden hemen önceki anlarına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Otel kameralarına yansıyan görüntülerde, Şaşmaz'ın otele ve öldürüldüğü odaya girdiği anlar da yer alıyor.

  Filiz Aker’in ağabeyi Sümer Bayer: Vatan Şaşmazı 21 Ağustos’ta öldürecekti

  Filiz Aker’in ağabeyi Sümer Bayer: Vatan Şaşmazı 21 Ağustos’ta öldürecekti

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı