Gündem Haberleri

  Filistinlileri kadın kılığına girerek yakaladılar

  Hürriyet Planet
  19.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Filistinlilerin "Nakba" (Büyük Felaket) olarak adlandırdıkları İsrail'in kuruluşunun 63. yıldönümünde düzenlenen ve 14 kişinin öldüğü gösterilerde, İsrail polisinin Filistinli kadınlar gibi giyinerek göstericileri yanıltmaya çalıştığı ortaya çıktı.

  İSRAİL KURŞUN YAĞDIRDI / FOTO HABER

  İşgal altındaki Doğu Kudüs'te, Şufat mülteci kampı çevresinde, önce göstericilerin arasına sızan kadın kıyafeti giymiş polisin, gözaltına alınacakları belirledikten sonra diğer polislere haber verdiği belirtildi.

  Sık sık Filistinli göstericilerin kılığına giren ve yanıltma taktiği izleyen İsrail polisi, daha önce kadın kıyafetleriyle pek fazla görülmemişti.

  Bölgedeki Reuters muhabirinin aktardığına göre çevredekiler, kadın kıyafetiyle ve başörtüsüyle göstericileri gözaltına alan erkek polisin elinde silahla arabaya binerek gözden kaybolmasını şaşkınlıkla izledi.

  Filistin topraklarının yanı sıra, Suriye'nin işgal altındaki Golan Tepeleri, Lübnan ve Ürdün sınırında da Pazar günü göstericilere kurşun yağdıran İsrail askerleri ve polisinin müdahalesinde yüzlerce kişi yaralandı ya da gözaltına alındı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı