Gündem Haberleri

  Filistin ve Lübnanlı öğrenciler için yardım kampanyası

  A.A
  24.08.2006 - 14:07 | Son Güncelleme:

  Filistin ve Lübnan'daki öğrencilerin kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması için Memur-Sen ile Türkiye Kızılay Derneği arasında protokol imzalandı.

  Türkiye Kızılay Derneği Başkanı Tekin Küçükali, imza töreninde yaptığı konuşmada, dünyada yaşanan acıları dindirmenin ellerinde olmadığını, ancak bu acıları yaşayanlara yardım eli uzatmanın ellerinde olduğunu söyledi.

  Küçükali, Türk Kızılayı olarak tüm dünyadaki insanlara din farkı gözetmeksizin Türk insanının merhamet elini götürdüklerini anlattı.

  Filistin'de, yakında okula başlayacak çocukların malzemelerinin olmadığını ifade eden Küçükali, bu öğrencilereyardım için bir kampanya başlattıklarını hatırlattı.

  Lübnan'a bugüne kadar kendi imkanlarıyla 4 milyon dolara yakın yardım götürdüklerini belirten Küçükali, bu ülkeye gıda, ilaç, mama ve su gibi malzemeler gönderdiklerini anlattı.

  FİLİSTİN'DE 100 BİN ÇOCUK OKULA BAŞLAYACAK

  Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu da konfederasyon olarak komşu ülkelerdeki mazlum ve mağdurlara yardım elini uzatmanın gerekli olduğuna inandıklarını söyledi.

  Millet olarak nerede bir kanayan yara varsa oraya yardım için duyarsız kalınamayacağını kaydeden Aksu, Türk Kızılayına bu ülkelere yardımları için teşekkür etti.

  Aksu, bu ülkelere yardım için 81 ildeki teşkilatlarında kampanya başlatacaklarını belirterek, nakdi yardımların Kızılayın hesabına yatırılacağını, malzeme yardımlarının ise yine Kızılaya ulaştırılacağını bildirdi.

  Küçükali, bir soru üzerine, 60 bini Batı Şeria'da, 40 bini de Gazze'de olmak üzere Filistin'de 100 bin çocuğun okula başlayacağını, Lübnan ile ilgili ise ellerinde kesin bir bilgi olmadığını belirtti.

  Daha sonra Küçükali ile Aksu, Filistin ve Lübnan'dak öğrencilere kitap ve kırtasiye yardımına ilişkin protokolü imzaladılar.

  Küçükali, Aksu'ya kampanya nedeniyle bir plaket verdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı