Gündem Haberleri

  Fidyecilere uçaktan 40 kilo dolar atıldı

  Hürriyet Haber
  14.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Meksikalı ünlü şarkıcı Vicente Fernandez, 4 ay önce kaçırılan oğlunun serbest bırakılması için fidyecilere uçaktan tam 40 kilo ağırlığında 3.2 milyon dolar attı.

  Mayıs ayında kaçırıldı

  Meksika gazetelerinde yer alan haberlere göre, Western tarzı şarkılarıyla Meksika'nın en sevilen sanatçılarından biri olan Vicente Fernandez'in oğlu 13 Mayıs tarihinde kaçırıldı. Kimliği belirsiz kişiler, babasının çiftliğinden ayrılmak üzere olan Vicente Jr, silah zoruyla götürdüler.

  İki parmağını kestiler

  Bir süre sonra Fernandez ailesiyle temasa geçen fidyeciler, Vicente Jr.'ın başına 10 milyon dolar fidye istediler. Aksi halde genç adamı öldürmekle tehdit ettiler. Ancak aile bu parayı ödemeyi reddetti. Bunun üzerine çete, uyarı olarak Vincente Jr.'ın iki parmağını keserek anne-babasına yolladı.

  Fidyeyi azalttılar

  24 Ağustos tarihinde çete aileye oğullarını serbest bırakmak için son bir öneri daha getirdi ve istedikleri fidyeyi 3.2 milyon dolara (yaklaşık 880 milyar lira) çekti. Vincent Jr'ın salıverilmesi için fidyenin bir uçakla istedikleri yere atılmasını talep ettiler.

  121 gün rehin kaldı

  Aynı gün Guadalajara havalimanından kalkan küçük bir uçak, içinde 3.2 milyon dolar olan 40 kilogram ağırlığındaki paketi, çetenin istediği yere attı. Fidyeciler, parayı aldıktan sonra Vincente Jr.'ı geçen cuma, kaçırdıktan tam 121 gün sonra serbest bıraktılar. Gencin, yaşı açıklanmazken, ailede bu olayla ilgili bir yorum yapmaktan kaçınıyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı