Gündem Haberleri

  ‘Fidan’ı öldürün’ emri PKK’dan

  Şeyhmus ÇAKAN/DİYARBAKIR, (DHA)
  24.10.2005 - 11:39 | Son Güncelleme:

  HADEP’in kapatılmasından sonra DEHAP’a katılmayan 38 yaşındaki Hikmet Fidan, geçen 6 Temmuz’da Bağlar Semti’nde sokakta tabancayla öldürüldü. Cinayetten sonra kaçan saldırganların yakalanması için güvenlik güçlerince sürdürülen operasyon geçen hafta tamamlandı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, 4 gün önce bir eve baskın düzenleyerek katil zanlısı olduğu iddia edilen Veysi Akkoyun’u yakaladı.

  Tetikçi Irak’a kaçtı

  Bu zanlının ifadesiyle İstanbul’a kaydırılan operasyonda, diğer katil zanlısı Fırat Karahan da ele geçti. Bu arada Diyarbakır’daki baskınlarda Mustafa Kemal Ok ile 3 kişi daha gözaltına alındı. Zanlılar sorgularında ‘Fidan’ın öldürme emrini PKK’dan aldık. Cinayeti PKK’nın metropol timi işledi’ d ediler. Edinilen bilgiye göre ismi açıklanmayan tetikçinin ise cinayet sonrası Kuzey Irak’a kaçtığı anlaşıldı. PKK ile bağlantıları olduğu öne sürülen zanlılar, sorgulamalarından sonra dün mahkemeye sevk edildi.

  3 PKK’lı tutuklandı

  Zanlılardan Veysi Akkoyun, Fırat Karahan ve Mustafa Kemal Ok terör örgütü üyesi olmak ve Fidan cinayeti ile bağlantılar nedeniyle tutuklandı. Diğer üç kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bir güvenlik yetkilisi Hikmet Fidan’ın suikast zemininin PKK’lı Veysi Akkoyun ve Fırat Karahan tarafından planlanıp hazırlandığını bildirdi. Aynı yetkili, PKK’nın metropollerdeki silahlı militanlarından birisi tarafından cinayetin işlendiği bilgisini verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı