Gündem Haberleri

  Fethiye'de develerin altında kalan iki kişi yaralandı

  Sezer ŞAHİNDAŞ/FETHİYE (Muğla), (DHA)
  06.02.2011 - 18:11 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Fethiye İlçesi’nde bir okul yararına düzenlenen deve güreşlerinde iki kişi yaralandı. İzleyiciler için güvenlik çitinin bulunmadığı güreşte, İsmet Akçay ile İbrahim Karataş seyirciler arasına dalan develein altında kaldı.

  Fethiye’nin Karaçulha Belde Belediyesi, ilköğretim okulu yararına yapılan güreşlerd 130 deve kıyasıya mücadele etti. Karaçulha Belediye Başkanı MHP’li Yusuf Çaylı, meydana deve üzerinde gelerek ilçe halkını selamladı. Eşi Şerife Çaylı, Seki Belediye Başkanı CHP’li Veli Yıldız, Ölüdeniz Belediye Başkanı CHP’li Keramettin Yılmaz, daire amirleri ve vatandaşların da bulunduğu güreşleri 5 bin kişi izledi.

  Zemine dökülen ve yağmurla çamur olan plaj kumunda güreşen develer, güvenlik çitleri konulmadığı için zaman zaman seyircilerin arasına dalarak yaralanmalara neden oldu. İlk önce 72 yaşındaki İsmet Akçay devenin altında kaldı. Akçay, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Röntgeni çekilen ve muayene edilen Akçay’ın durumunun iyi olduğu belirtildi. Bu kazanın hemen ardından yine izleyici bölümüne dalan develer, İbrahim Karataş’ı da altına aldı. Karataş, develerin altından güçlükle çıkarıldı ve hafif şekilde yaralandı.

  GÜREŞLERİN HANIM AĞASI

  Deve güreşleri başladıktan bir süre sonra yapılan güreş ağalığını ise Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı’nın eşi Şerife Çaylı kazandı. Çaylı, Hanım Ağalığı, iki erkek rakibine karşı 15 bin lira bağışlayarak aldı.

  Isparta Erenler Mehteran Takımı’nın da gösteri yaptığı deve güreşlerini bölgede yaşayan yabancılar da ilgiyle izledi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı