Gündem Haberleri

  Fethiye’de yamaç paraşütleri dolaştı

  Ergün TOS/DHA
  18.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ölüdeniz’de tandem atlayış yapan iki paraşüt, akrobasi denemelerinde birbirine dolandı. İki pilot ve iki yolcunun olduğu paraşütler taklalar atarak denize çakıldı. Kazada şans eseri kimse zarar görmedi.

  Muğla Fethiye Ölüdeniz’de bir firmada çalışan paraşüt pilotları Kayhan Dura ve Ali Büyükçoban, Güney Koreli yolcularıyla, Babadağ’ın 1700 metre yüksekliğindeki pistinden arka arkaya tandem atlayış yaptı. Havalandıktan sonra uzun süre yan yana uçan paraşütler Belcekız Plajı açıklarına geldiklerinde 500 metre yükseklikte akrobasi denemesine başladı. Yolcuların heyecan içinde çığlıklar attıkları akrobasi denemesi sırasında hava akımı nedeniyle hızla alçalan paraşütlerden biri diğer paraşüte dolandı. Pilot ve yolcunun dolandığı paraşüt tamamen kapanırken, açık kalan paraşüt 4 kişinin ağırlığıyla hızla düşmeye başladı. Bir süre sonra açık kalan paraşüt de kapanırken pilotlardan biri yedek paraşütünü açarak düşmenin etkisini azaltmaya çalıştı.

  Şikâyetçi olmadılar

  Havada taklalar atan paraşüt pilotları ve yolcular Belcekız Plajı’nın 800 metre açığında denize çakıldı. Kıyıdan hareket eden kurtarma botları suda çırpınan paraşütçü ve yolculara ulaşarak sudan çıkardı. Kurtarma botuyla kıyıya getirilen paraşüt pilotu ve yolculardan şans eseri yaralanan olmadı. Güney Koreli turistler şikâyetçi olmayınca konu güvenlik birimlerine yansımadı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı