Gündem Haberleri

  Festival'in pırıltılı haftasonu

  Hürriyet Haber
  26.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tiyatro Festivali'nde bugün ve haftasonu birbirinden görkemli oyunlar yer alıyor. Tiyatroseverler, ‘‘Hırçın Kız''ın yanı sıra bir Robert Wilson projesi olan ‘‘Önceki Günler; Ölüm, Yıkım & Detroit III'' ve Kumpanya'nın sunduğu ‘‘Sahte Kimlikler 5 (Asrın Entrikası)''nı izleyebilecek.

  Ümit Ünal ile Kerem Kurdoğlu'nun yazdığı ve Kurdoğlu'nun sahneye koyduğu ‘‘Sahte Kimlikler'' bugün saat 20.30'da, cumartesi ve pazar saat 15.00'de İstanbul Sanat Merkezi Kumpanya Sahnesi'nde sergilenecek. Birbirlerinin kimliklerini ‘‘ifşa eden'' ve kendilerini birbirleriyle tanıştıran dört kişi üzerine kurgulanan oyunda rolleri Murat Daltaban, Özden Çiftçi, Aslı Öngören ve Kerem Kurdoğlu paylaşıyor, oyunu tepeden izleyen ve yönlendiren ise şarkıcı-oyuncu Suna Suner. Müziklerini Ayşe Tütüncü'nün yaptığı ‘‘Sahte Kimlikler''in koreografisini Övül Avkıran, sahne ve giysi tasarımını Naz Erayda üstlenmiş.

  Cumartesi günü saat 20.30'da, pazar günü saat 15.00 ve 20.30'da AKM Büyük Salon'da sergilenecek ‘‘Önceki Günler''in ortak yapımcılarından biri de Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali. Robert Wilson'un Umberto Eco'nun ‘‘Önceki Günün Adası'' adlı romanından ve Christopher Knowles'un Ton şiirlerinden hareketle sahneye uyarladığı oyunun koreografisini Suzushi Hanayagi, müzikleriniyse ‘‘Son İmparator'', ‘‘Küçük Buda'' ve ‘‘Yılan Gözü'' gibi filmlerin de müziklerini yapan Ryuichi Sakamoto hazırlamış.

  ‘‘Önceki Günler''in zengin oyuncu kadrosunun yıldızıysa ünlü oyuncu ve fotomodel Isabella Rossellini. Oyunda Rossellini'nin yanı sıra Elettra Bottazzi, Francis Bouc, Andre Gingras, Meg Harper, Makram Hamdam, Marianna Kavallieratos, Christopher Knowles ile konuk sanatçı olarak ünlü operacımız Semiha Berksoy da çok sevdiği ‘‘Liebestod'' aryasıyla yer alıyor.

  Festival biletleri AKM gişelerinde satılıyor.

  Arasız 1 saat 25 dakika süren ‘‘Sahte Kimlikler''in bilet fiyatları tam 6 milyon, öğrenci 3 milyon TL. İstanbul Sanat Merkezi, Kumpanya Sahnesi, Tarlabaşı Cad. Dernek sok. 14, Taksim. Tel: (0212) 235 54 57

  ‘‘Önceki Günler''in süresi 1 saat 45 dakika. Oyun ara verilmeden, İtalyanca ve Türkçe altyazılıyla izlenecek. Bilet fiyatları tam 17, 12, 8 milyon, öğrenci 5 milyon TL. AKM Büyük Salon, Taksim.

  Tel: (0212) 251 56 00

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı