GeriGündem Festivalde ödüller
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Festivalde ödüller

13. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında düzenlenen kısa, belgesel, film öyküsü ve afiş yarışmalarının ödülleri sahiplerini buldu. Kazananlara ödülleri dün akşam düzenlenen bir törenle verildi.

Ulusal Kısa Film Yarışması'nın Ali Hakan, Rıza Kıraç, Kaya Özkaracalar, Mahmut Tibet ve Andreas Treske’den oluşan seçici kurulu kurmaca dalında Ozan Açıktan ve Bener Bozkurt’un Diojen'in Karısı'nı ödüle değer gördü.  Deneysel dalda Cem Yardımcı'nın Esperanto, canlandırma dalında Sena Parlakulaş'ın Müebbet-i Muhabbet adlı yapıtları birincilik ödülünü kazandı.

Seçici Kurul Özel Ödülü de Ahmet Uluçay'ın Şeytan Çıkarma-Exorcist filmine verildi. Selim Evci'nin Sen ya da Hayalin, Suna Dölek'in Büyük Adam, Küçük Adam, Funda Akbulut'un İnsan Evini Sırtında Taşımaz ki, Onur Erdem ile Esin Büyükyıldırım'ın Zamanın Üç Hali, Ayça Kartal'ın Maybe, Tanyel Mutlu ve Dilek Kaya Mutlu'nun Çünkü Kedi Gizemlidir adlı filmlerini övgüye değer buldu.

Ulusal Belgesel Film Yarışması'nda birincilik ödülü Özgür Arık ile Özgür Polat'ın ortak çalışması Suyla Yiten'in oldu. Hüseyin Karabey'in Sessiz Ölüm'ü ikincilik, Sema Sander'in Mevlana ve Sema adlı filmi de üçüncülük ödülüne değer bulundu.

Seçici Kurul Özel Ödülü Sezgin Türk'ün Cebimde Çok Küçük Elma Var adlı yapıtına verildi.

Mehmet Ege, Bülent Berkman, Tülin Erarslan, Tuhfe Tezel ve Nazmi Ulutak’tan oluşan jüri üyeleri, Mehmet Çam'ın Foto Hasan Behçet, Selim Evci'nin Duvarın Arkası, Mehmet Hakyemez'in Tabela Şov isimli filmlerini övgüye değer gördü.

Film öyküsü dalında Erol Mutlu, Rekin Teksoy, Işıl Özgentürk ile Ruken Öztürk'ten oluşan jüri, Beyaz Menekşe adlı çalıyması ile Ayşe Argun'u mansiyona değer buldu.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle