Gündem Haberleri

  Feribotta telef olan Sushii için İDO'dan açıklama

  BURSA, (DHA)
  19.06.2017 - 14:19 | Son Güncelleme:

  İstanbul'dan Muğla'ya tatile giden İpek ve Orçun Orhan kardeşlerin ’Sushi’ adlı köpeklerinin iki gün önce Adnan Menderes Feribotunda telef olmasıyla ilgili İDO yazılı açıklama yaptı. Sushinin ölümünden büyük üzüntü duyulduğu ifade edilen açıklamada, İDOnun 30 yıllık tarihinde ilk kez gerçekleşen bu olayın takipçisi olacağımızı belirtiriz denildi.

  İstanbul’dan tatil için Muğla’ya gitmek için yola çıkan 29 yaşındaki İpek ve kardeşi 25 yaşındaki Orçun Orhan,8 yaşındaki köpekleri ’Sushi’yi de alarakönceki gün sabahYenikapı’dan İDO’ya ait ’Adnan Menderes’ feribotuna bindi. Orhan kardeşler görevlilerin uyarısı üzerine köpeklerini evcil hayvanların taşındığı bölüme bıraktı. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğun ardından Bandırma’ya gelince almak için yanına gittikleri ’Sushi’nin, ağzından kan geldiğini ve telefolduğunu gören Orhankardeşler şoke oldu.

  Hayvanın ihmal sonucu öldüğünü söyleyen iç mimarİpek ve üniversite öğrencisi kardeşiOrçun Orhan, telef olan köpeği otomobillerine koyup nekropsi (hayvanlara yapılan otopsi) yaptırmak üzere Bursa’da Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne götürdü.

  İpek ve Orhan Orçun Orhan kardeşler daha önce bir rahatsızlığı olmayan köpeklerinin ölüm nedeni kesinleştikten sonra suç duyurusunda bulunacaklarını söylediler.

  Konuyla ilgili İDOdan da bugün yazılı açıklama yapıldı. İDO ailesi olarak Yenikapı-Bandırma seferinde yaşamını kaybeden Sushi adlı köpeğin ölümünden büyük üzüntü duyulduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

  "30 yıldır milyonlarca misafirimizin yanı sıra binlerce hayvan dostumuzu da, onlar için oluşturulmuş özel ortamlarda güvenle taşıdık. Ancak geçen cumartesi günü Sushi isimli dostumuzun, evcil havyanlar için oluşturulmuş özel kabinde yolculuk esnasında hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendik. Bu durum, tüm hayvanseverleri olduğu gibi bizi de derinden etkilemiştir. Sushinin ailesinin yaşadığı acıyı paylaştığımızı, İDOnun 30 yıllık tarihinde ilk kez gerçekleşen bu olayın takipçisi olacağımızı belirtiriz."

  Etiketler: Köpek , sushii , Feribot , ipek orhan , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı