Gündem Haberleri

  Feribotta bomba

  Hürriyet Haber
  28.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Filipinler'de feribot içindeki otobüslere yerleştirilen bombalar patladı, 35 kişi öldü, 28 kişi yaralandı. Kimsenin üstlenmediği bombalı saldırıda 17 kişi de kayboldu.

  Patlamalar, yolcu ve araç taşıyan feribot, Filipinler'in Ozamis Limanı'na yaklaşırken meydana geldi. Feribotta bulunan Super Five Express Şirketi'ne ait iki yolcu otobüsünde peş peşe patlama duyuldu. Patlama sonrasında feribotta yangın çıktı. Yolcular can havliyle kendini denize attı. Denizde korkunç bir can pazarı yaşanırken, şanslı olanlar karaya ulaşmayı başardı.

  5 kişinin durumu ciddi

  Patlamalardan sonra başlangıçta 45 kişinin öldüğü açıklanırken, dün bazı cesetlerin iki kez sayıldığı belirtilerek, can kaybı 35'e çekildi. Saldırıdan yanıklarla kurtulan 28 kişi ise hastanede tedavi görüyor. 5'inin durumunun ciddiyetini koruduğu kaydedildi. Bombalı eylem, Filipinler tarihine ülkenin en büyük terör eylemi olarak geçerken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  İntikam saldırısı mı?

  Saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Ancak aynı saatlerde Zamboanga del Norte eyaletinde de Super Five Express Şirketi'nin bir otobüsüne saldırı düzenlenmesi, kuşkuları ayrılıkçı Müslüman teröristlere yöneltti. Geçen yıl örgüt liderinin oğlu aynı şirkete ait bir otobüs tarafından ezilmişti. Yetkililer, saldırıların intikam amacıyla düzenlenmiş olabileceğine dikkat çekiyorlar.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı