Gündem Haberleri

  Fenerbahçe'ye küfür tahrik sayıldı

  Arif ARSLAN-Reşat YİĞİZ/BATMAN,(DHA)
  26.09.2013 - 10:39 | Son Güncelleme:

  BATMAN'da, 3 Mart 2013 tarihinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu kalbinden aldığı darbeyle yaşamını yitiren 19 yaşındaki Meriç Tangüner'i öldüren Bilal Ertekin'e 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

  Tangüner ailesinin avukatı Bekir Sıtkı Güneştan, "Mahkeme, müebbet cezayı Fenerbahçe'ye küfürü tahrik sayıp, indirime gitmesi düşündürücüdür. Kasten adam öldürme cezasında haksız tahrik indirimine gidilmiştir"dedi.

  Batman'ın Gültepe mahallesinde 3 Mart 2013 tarihinde Fenerbahçe maçı öncesinde apartman kapıcısının oğlu 24 yaşındaki Bilal Ertekin'in bıçakla ölümüne neden olduğu 19 yaşındaki Meriç Tangüner'in davasını karara bağlayan Batman 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Ertekin'e 13.5 yıl hapis cezası verdi. Oğullarını öldüren sanığa verilen cezaya tepki gösteren Tangüner ailesi, Adliye koridorlarında sinir krizleri geçirdi. Güvenlik görevlileri, aileyi güçlükle Adliye binasından çıkardı. Tangüner ailesinin avukatı Bekir Sıtkı Güneştan, "Mahkeme, müebbet cezayı Fenerbahçe'ye küfrü tahrik sayıp, indirime gitmesi düşündürücüdür. Kasten adam öldürme cezasında haksız tahrik indirimine gidilmiştir" dedi.

  Futbolda şiddetin tartışıldığı günlerde 19 yaşındaki Meriç Tangüner'ün katiline verilen cezanın sporda şiddeti durduramayacağına dikkat çeken avukat Güneştan, "Sonuçta Fenerbahçe ne bir din ne namus ne de vatandır. Sportif bir faaliyettir. Statlarda sürekli benzer sloganlar vardır. Kararın bozulması için Yargıtay'a başvuracağız. Ufak bir küfür sonuçta 19 yaşındaki bir gencin ölümüne neden oluyor. Endişemiz benzer ölümlerin artmasıdır. Bu karar şiddeti durdurmaz ve sporda şiddeti durdurmak için yapılan çalışmalara da sekte vurur. Bu kararla kamuoyu vicdanı yara almıştır" diye konuştu.

  Etiketler: cinayet , fenerbahce , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı