Gündem Haberleri

  Fenerbahçe'nin Final Four başarısının ardından bu fotoğraf sosyal medyada gündem olmuştu... O çocukların hikayesi ortaya çıktı

  Hürriyet Haber
  27.05.2017 - 07:10 | Son Güncelleme:

  Fenerbahçe basketbol takımının Final Four’daki şampiyonluğundan birkaç gün sonra Kars Kocaköy’de yaşayan 3 kardeşin küçülmüş sarı-lacivert kazaklarıyla çekilmiş fotoğrafı Twitter’da gündem oldu. 3 kuşak Fenerbahçeli olan baba Ali Çağin, “Orijinal formaya paramız yetmediği için kazakları 2 yıl önce tanesi 10 liradan almıştım” dedi.

   

  Fenerbahçe’nin Euroleague şampiyonluğunun yankılarının sürdüğü günlerde, Twitter’da paylaşılan 3 küçük Fenerli; Adem Ömer (8), Ahmet Baran (6) ve Muhammed Sait Çağin’in fotoğrafının hikâyesini, babaları Ali Çağin Gazete Habertürk’ten Öznur Karslı'ya anlattı.

  Gaziantep’te su arıtma cihazları satışı yapan baba Çağin, işi nedeniyle ailesini 3 ayda bir görebiliyor. Kars’a her dönüşünde de yolunu gözleyen 3 oğlunu sarı-lacivert hediyelerle sevindirmeye çalışıyor. 3 kuşak Fenerbahçeli olduklarını belirten Ali Çağin, babasının üye olduğu Fenerbahçe’den aidat parası nedeniyle kulüp üyeliğinin iptal olduğunu anlatıyor.

  ''LİSANSLI FORMALARA GÖCÜM YETMİYOR''

  Baba Ali Çağin, 2 yıl önce iş dönüşü tanesini 10 liraya satın aldığı sarılacivert renkli kazaklar için “Aslında o kazakları Gaziantep’ten Kars’a dönerken almıştım. Lisanslı formalara gücüm yetmiyor. Battaniye ve yastık takımından sonra, tanesi 10 liradan bu kazakları almıştım. Üzerinde arması da vardı. Kazaklar küçüldü, renkleri soldu ama hâlâ giymeye devam ediyorlar. Bu sarı-lacivert şeritli kazakların aynısını çocukluğumda annem benim için örmüştü. Maçları FB TV’den takip ediyorlar. Onun dışında maç izleme şansları yok” dedi.

  Ailede yeni doğan çocuklar konuşmaya başladığı sıralarda onlara Fenerbahçe aşkını işlemeye başladıklarını söyleyen Çağin, “Ailemizde kim varsa Fenerbahçeli. Oğullarımın şimdiki isteği Fenerbahçe logolu spor ayakkabı. Dışarıda gezerken armalı, logolu bir ürün gördüklerinde hemen istiyorlar. Kars’a döndüğümde bu isteklerini de yerine getireceğim” diye konuştu.

  Etiketler: Final Four , basketbol , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı