Gündem Haberleri

  Fenerbahçe tribün lideri Sebo yakalandı

  Ali AKSOYER/İSTANBUL(DHA)
  20.05.2011 - 12:28 | Son Güncelleme:

  BAĞCILAR’da 1996 yılında futbol yüzünden tartıştığı arkadaşını öldürüp 20 yıl hapis cezası alan Fenerbahçe tribün liderlerinden Sebahattin Karabul, şartlı tahliye yasasından faydalanarak serbest kaldıktan sonra 2003 yılında ruhsatsız silahla ölümle tehdit suçundan yakalanıp 1 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Aldığı bu ceza nedeniyle şartlı tahliyesi bozulan Sebahattin Karabul, 18 yıl 9 ay 24 gün cezaevinde kalacak.

  Fenerbahçe tribün liderlerinden Sebahattin Karabul, Sivas’ta yapılacak olan şampiyonluk maçına gitmeye hazırlanırken İnfaz Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen Sebahattin Karabul hakkında 18 yıl 9 ay 24 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu öğrenildi.

  Sebahattin Karabul, 1996 yılında, bir tavernada birlikte oturduğu Galatasaraylı arkadaşı Celal Kurtuluş’u aralarında çıkan futbolla ilgili tartışmanın ardından öldürdü. Polis tarafından kısa süre sonra yakalanan Sebahattin Karabul 20 yıl 3 ay 16 gün hapis cezası aldı. Bir süre cezaevinde yatan Sebahattin Karabul, yürürlüğe giren şartlı tahliye yasasından faydalanarak 8 Aralık 2001’de serbest kaldı.

  Bu olaydan sonra polis kayıtlarına göre Sebahattin Karabul, 5 kez bıçak ve ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından yakalandı. 2003 yılında Bakırköy Adliyesi’nde hakkında açılan ruhsatsız silah bulundurmak, ölümle tehdit ve hakaret suçlarından açılan bir davadan 1 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Bu cezasının kesinleşmesinin ardından Sebahattin Karabul’un şartlı tahliyesi bozuldu. Sebahattin Karabul, eski cezasıyla birlikte 18 yıl 9 ay 24 gün hapis yatacak.

  1996 yılında da Karagümrük’te bir futbol maçı sırasında arkadaşını öldürmek suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezası alan Sebahattin Karabul, sevk edildiği adliyeden cezaevine götürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı