Gündem Haberleri

  Fener Rum Patrikhanesi ile AB'en ortak konferans

  Hürriyet Haber
  19.10.2005 - 12:05 | Son Güncelleme:

  Fener Rum Patrikhanesi ile Avrupa Parlamentosu (AP) Hıristiyan Demokratlar-Avrupa Demokratları Grubu arasındaki mutat yıllık uluslararası konferansların 9'uncusu, yarın İstanbul'da başlayacak.

  Patrikhane'den yapılan yazılı açıklamada, iki günlük konferansın ana başlığının, “Genişlemeyi Mümkün Kılacak Avrupa Dayanışma ve İşbirliği İçin Temeller” olduğu belirtildi.

  Açıklamada, Hilton Oteli'nde gerçekleştirilecek konferansta konuların, “Güneydoğu Avrupa'da Yeni Kuruluşlar-İş Gören Bir Sivil Toplum-Bulgaristan, Romanya ve İspanya'da Atılan Temeller”, “Hakikat Üzerine Kurulu Özgür Bir Toplum, Doğruluk İnsanı Özgür Kılar” ve ”Din Özgürlüğü-Hayat Kaynağı Bir Avrupai Değer” alt başlıklarında ele alınacağı bildirildi.

  Ayrıca, T.C. Hükümeti temsilcileri, Avusturya, Sırbistan, Hırvatistan başbakanları, Bulgaristan Parlamentosu Başkan Vekili, dünyadaki Ortodoks kiliselerden, Müslüman ve Musevi dinlerinden çok sayıda temsilcinin ve birçok yüksek dereceli siyasetçinin hazır bulunacakları toplantının açılışını, Patrik I. Bartholomeos'un yapacağı ve toplantıların basına açık tutulacağı kaydedildi. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı