Gündem Haberleri

  Felçli hasta, oy sandığına ulaşamadı

  İZMİR (AA)
  10.08.2014 - 19:39 | Son Güncelleme:

  İzmir'de makineye bağlı yaşayan felçli ve kalp hastası 39 yaşındaki Erol İnal, Cumhurbaşkanı seçimlerinde oy kullanamamasının üzüntüsünü yaşıyor.

  Bornova ilçesi Evka-4 semtindeki bir apartmanda yaşayan İnal, AA muhabirene, 4 yıl önce sağ tarafından felç olduğunu, makineye bağlı yaşayan kalp hastası olduğunu söyledi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisinin sürdüğünü belirten İnal, seçim günü oy kullanmak istediğini ancak başvurduğu hiçbir kurumun kendisini oy kullanmak için götürmeye yanaşmadığını iddia etti.

  Şartlarını zorlayarak eşinin yardımıyla Bornova Şehit Onbaşı Ali Güner Yeşilbağ Ortaokulu'nun önüne kadar gittiğini ifade eden İnal, oy kullanacağı bin 224 numaralı sandığın asansörü olmayan binanın 3. katında olması nedeniyle vatandaşlık görevini yapamadığını dile getirdi.

  Yüzde yüz engelli raporu bulunduğunu kaydeden İnal şöyle konuştu:

  "Doktorum adım atmamı dahi sakıncalı bulurken ben oy kullanacağım okulun önüne kadar gittim. Merdiven çıkmam, kendimi yormam kesinlikle yasak. Eşim Gülden, sandık kurulundan sandığın aşağıya indirilmesini rica etti. Ancak sandık başkanı sandığın yerinden kaldırılamayacağını söyleyerek bu isteği reddetti. Eşim bu kez de birinci katta bir kabin oluşturulmasını yada vekaletle oy kullanmayı rica etti. Bu isteklerimizde geri çevrildi. Felçliyim, kalbimde pil takılı. Yaklaşık 4 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum. Yapay kalp makinesine bağlı bir hayatım var. Gaziantep'ten İzmir'e tedavim için 4 ay önce taşınmıştım. Bu süreçte milyarlarca liralık sağlık hizmetinden yararlandım. 1 milyon liralık yapay kalp cihazını tek kuruş ödemeden hizmetimize sundular. Vatandaşına böylesine değer veren bir başbakana vefa borcumu ödemek için kendisine oy kullanmak istiyordum. Bunu gerçekleştirmem mümkün olmadığı için çok üzgünüm."

  Erol İnal'ın eşi Gülden İnal da eşinin oy kullanabilmesi için oy verme işleminin sürdüğü saatlerde büyük bir mücadele verdiklerini, okul sorumlusunun engelli eşinin oy verme işlemine yardımcı olmadığını, BiMER'i de aradıklarını ancak sonuç alamadıklarını kaydetti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı