Gündem Haberleri

  FBI mı öldürdü?

  Hürriyet Haber
  01.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'de 80 kişinin öldüğü 7 yıl önceki bir tarikat baskınında, ilk ateşi FBI'ın açtığını kanıtlayarak bu örgütü zor durumda bırakan uzman ölü bulundu.

  Bir kaç haftadır kendisinden haber alınamayan uzmanın çürümüş cesedi, Washington yakınlarındaki bir kızılötesi teknoloji şirketinin bahçesinde ortaya çıktı. Ölüm nedeni henüz belirlenemeyen Carlos Ghigliotti'nin esrarengiz sonu kuşkuları FBI'a çevirdi. Ölüm nedeni otopsiden sonra ortaya çıkacak termal kamera uzmanı Carlos Ghigliotti, Amerikan Kongresi'nin isteği üzerine, FBI'ın 1993 yılında Teksas'ın Waco kentindeki 80 kişinin ölümüyle sonuçlanan tarikat baskınını inceledi.

  FBI’ı zora soktu

  Kızıl ötesi kamera ile çekilen video kayıtlarını inceleyen 42 yaşındaki uzman, aralarında çocukların da bulunduğu 80 kişinin yanarak öldüğü olayda ilk ateşi FBI ajanlarının açtığını kanıtladı. Daha önce ilk ateşi kendilerinin açmadığını açıklayan FBI bu saptama üzerine yalancı duruma düştü. Esrarengiz ölümün, bu olayın ardından yaşanması, ‘‘FBI intikam mı aldı?’’ sorusuna neden oldu.

  Bakan da kızgın

  Geçen yıl da aynı baskında FBI'ın yangına neden olan gözyaşartıcı bomba kullandığı iddiaları üzerine Adalet Bakanı Janet Reno ile FBI Başkanı Louis Freeh ile arası açılmıştı. Reno, yasal olarak kendine bağlı olan FBI'ın kendisinden bilgi sakladığını öne sürerek merkez binasına baskın düzenleterek arattırmıştı. Uzmanın esrarengiz ölümü, gözleri yeniden Adalet Bakanı Janet Reno'ya çevirdi. Şimdi Bayan Bakan'ın tavrı merakla bekleniyor.

  Zafer işaretiyle korna çalan düğün konvoyuna ceza

  ŞANLIURFA'da bir düğün konvoyu zafer işareti yaparak havalı korna çalınca trafik polisleri 13 araca birden ceza kesti. Şanlıurfa'da Eyübiye mahallesinde Mehmet Ülek'in düğün töreninde, kent merkezinde konvoy oluşturularak araçlarla tur atılırken, zafer işareti yapıldı, havalı korna çalındı. Trafik ekipleri 13 araca çevreyi rahatsız ettikleri gerekçesiyle 170 milyon para cezası kesti. Konvoydakiler, zafer işareti ve korna yüzünden ceza kesilmesini eleştirdiler.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı