Gündem Haberleri

  Fazla verilen 10 bin Euro'yu alıp gitti

  Cafer ZENGİN/DHA
  16.01.2018 - 10:29 | Son Güncelleme:

  Kayseri´de döviz bürosunda 25 yıldır çalışan veznedar Ahmet Aksu (54), gelen 1'i kadın 3 kişiye 10 bin Euro fazla ödeme yaptı. Veznedar Ahmet Aksu, "O an dalgınlıktan fazla para ödedim. Ama bu kişilerin duyarlı olduğuna inanıyorum ve parayı getireceklerini düşünüyorum. Eğer getirirlerse duacı oluruz" dedi.

  MERKEZ Melikgazi ilçesindeki Kazancılar Çarşısı'ndaki döviz bürosuna 1'i kadın 3 kişi, döviz bozdurmak için geldi. Bir süre aralarında konuşan 3'lü veznedeki Ahmet Aksu´ya yönelereki Euro bozdurmak istediklerini söyleyip paraları verdi.

  Aksu, dalgınlıkla 34 bin Euro almasına rağmen 44 bin Euro üzerinden Türk Lirası olarak ödeme yaptı. Bu kişilerin ayrılmasından sonra hata yaptığını fark eden Aksu, ne yapacağını şaşırdı.

  25 yıllık meslek hayatında ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını belirten Aksu, şunları anlattı:
  "Vatandaşlar aralarında konuştuktan sonra bana Euro bozduracaklarını söyledi. Parça parça 50´lik, 100´lük Euro'ları vermeye başladılar. Hesabı karıştırdım. Bir anlık dalgınlıkla 34 bin Euro aldım ve 44 binlik ödeme yaptım. Bir süre sonra durumu fark ettik ama iş işten geçmişti. Fazla ödeme yaptığım kişiler parayı arsa alımında kullanacaklarını ifade etmişti. Ben onların iyi niyetlerine inanıyor ve duyarlı olduklarını düşünüyorum. İnşallah durumu fark ettiklerinde geleceklerdir. İnsanlık namına aldıkları fazla parayı geri getirmelerini istiyorum. İnşallah getirirler. Kendilerine duacı oluruz. 45 bin 700 TL fazla ödeme yapmışım."

  Fazla verilen 10 bin Euroyu alıp gitti

  Etiketler: Kayseri , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı