Gündem Haberleri

  Fazla cami israf

  Hürriyet Haber
  28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sokak çocukları projeleri için GATA'daki gazilerden büyük destek alan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, hayırseverleri okul, hastane ve yurt yapmaya çağırdı. Yılmaz, ‘‘Yeteri kadar camisi olan yerlerde yeni cami yapmak israftır’’ dedi.

  ŞIRNAK İkizce'de mayına basarak ‘gazi’ olan Er Hüseyin Ümit, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ‘‘Sokak çocuklarını kullanılmayan Kuran kursu binalarına yerleştirme’’ projesine destek çıktı. Gazi Er Ümit, ‘‘Bize vereceğiniz en büyük hediye bu’’ dedi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, GATA'yı ziyareti sırasında projesine aldığı destek nedeniyle memnun oldu.

  HESAP NUMARASI

  Vatandaşların projeye yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Yılmaz, sokak çocukları adına bir hesap numarası açtırılmasının istendiğini söyledi. Emekli öğretmenlerin kendilerini arayarak bu yerlerde faal olarak çalışma talebinde bulunduklarını da belirten Yılmaz, bayram sonrası hayata geçirilecek proje için kamuoyunun gösterdiği ilgiye teşekkür etti. Yılmaz, yeteri kadar camisi olan il, ilçe ve köylerde hayır yapmak isteyenleri okul, hastane ve yurt yapmaya çağırdı. Yılmaz, ‘‘Yeteri kadar camisi olan yerlerde yeni camiler yapılması ihtiyaç fazlası olacağından israftır’’ dedi.

  SAUNALI CAMİ

  Yılmaz, bir soru üzerine her camiye duş, sauna, konferans salonu, çocuk bahçesi gibi birimlerin yapılmayacağını söyledi. Bunların sadece Avrupa'da olduğu gibi merkez camilerde olacağına dikkat çeken Yılmaz, konunun henüz proje aşamasında olduğunu söyledi. Yılmaz, başka bir soru üzerine de cami yaptırma derneklerinin camilerin dışında yer alması gerektiğine dikkat çekti. Derneklerin kanuna göre denetlenerek işlevlerini sürdürdüğünü de sözlerine ekledi. Yılmaz, bayramlarını kutladığı askerlere altın taktı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı