GeriGündem Favori şarkısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Favori şarkısı

Favori şarkısı
refid:20204925 ilişkili resim dosyası

Türk arabesk müziğinin önde gelen ismi Ferdi Tayfur’a sempatisiyle bilinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi internet sitesine seçerek koyduğu şarkılar arasında sanatçıyı unutmadı.

Ağırlıklı olarak Türk Sanat Müziği şarkılarından eserlere yer veren Bahçeli, Ferdi Tayfur’un da “Emmioğlu” şarkısını sevenleriyle paylaştı. Bahçeli, uzun zamandır var olan ancak aktif olarak güncellenmeyen www.devletbahceli.com.tr adresindeki web sayfasında son haftalarda yenilikler yapmaya başladı. “Sevilen şarkılar ve türküler” başlığıyla 38 eseri sayfaya koydu. Daha önce verdiği bir röportajda Tayfur’u sevme nedenini 3 maddeye bağlayan Bahçeli, sanatçıyla ilgili şunları söylemişti: “Ferdi Tayfur gerçekten mümtaz bir şahsiyettir. Çok küçük yaştan beri verilen bir hayat mücadelesi vardır. Takdire şayandır, gençlere örnek bir davranıştır. O hayat şartlarında insanlar zirveye çıkabiliyorsa, bunu herkes için söz konusu olabilecek bir davranış olarak görmek lazım. İkincisi çok güzel besteleri var. Uzun yollarda zevkle araba kullanmaya vesile oluyor, dinlendirici oluyor. Bir üçüncüsü de hemşerimiz, Adanalı. O bakımdan Ferdi Tayfur’u seviyoruz.”

Bahçeli, sitesinin açılışında ziyaretçileri kendi fotoğrafının bulunduğu bir şiirle karşılamayı tercih etti.

MHP Lideri Cahit Sıtkı Tarancı’ya ait olan “Memleket İsterim” dizelerini partililerle paylaştı. Bahçeli’nin müzik listesinden bazı eserler şunlar:
Endülüs’te Raks - Nesrin Sipahi, Bir Bahar Akşamı Rastladım Size - Nesrin Sipahi, Seni, Sesini, Gözlerinin Rengini - Müzeyyen Senar, Mehtaplı Gecelerde Hep Seni Andım - Müzeyyen Senar, Yaralarım Çok Derin - Müzeyyen Senar, Gönlümde Hayat Sevgisi - Nadir Duyguluses, Okunur Sihri Füsun Nur-ı Nigahında Senin - Hafız Kemal, Kalbimde Ne Aşkın Elemi Matemi Kaldı - Hüseyin Hüsnü, Yandı Sana Gönlüm Ey Gülgül-i Alaya Bedel - Mustafa Zeki, Acıyaydı Bana Bir Kerecik Ol Gonca Femim - Hafız Memduh , Beymail - Asım Kuzuluk, Çıksam Şu Dağlara (Topal Abdo) - Asım Kuzuluk, Huma Kuşu - Mükerrem Kemertaş , Kalemi Kaşta Koydun - Mükerrem Kemertaş, Ne Karaymış Şu Alnımın Yazısı - Aziz Şenses,  Küçükten Görmedim Ana Kucağı - Nurettin Çamlıdağ, Ala Geyik Gibi - Nurettin Çamlıdağ , Kerkük Divanı, Ağ Deveyi Katerlemiş Gidiyor - Turan Engin , Bakmıyor Çeşmi Siyah - Melehat Gülses, Bu Ne Sevgi ah - Muazzez Ersoy, Bu Yalnız Geceler Bana Arkadaş - Yaşar Özel, Dönülmez Akşamın Ufkundayım - Nazire Yağız , El Çek Tabib El Çek - Müşerref Akay, Leyla Bir Özge Candır - İ.Hakkı Fencioğlu, Bir ihtimal daha var - Mustafa Sağyaşar, Dertliyim Ruhuma Hicran Sardım da Yine - Mustafa Sağyaşar, Olmaz İlaç Sine-i Satpareme - İlknur Elbilsin, Sabır Taşı - Müşerref Akay , Hapishanelere Güneş Doğmuyor - Orhan Hakalmaz.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle